fbpx

Rajdowiec zatrzymał pijanego kierowcę. Zajechał mu drogę i zabrał kluczyki

Kierowca rajdowy Jarosław Szeja zatrzymał pijanego kierowcę. 33-latek przewoził dwójkę małych dzieci, mając niemal 3 promile alkoholu w organizmie.

Jarosław Szeja jadąc ulicami Goleszowa (woj. śląskie), zauważył samochód, którego styl jazdy sugerował, że za kierownicą może siedzieć pijany kierowca. Nie zastanawiając się zbyt długo, postanowił działać.

Zajechał drogę i zabrał kluczyki

Rajdowiec próbował wyprzedzić pojazd, jednak okazało się to niemożliwe, ponieważ kierowca osobówki jechał całą szerokością jezdni. Po kilku próbach udało się jednak zajechać drogę mężczyźnie i uniemożliwić mu dalszą jazdę. Gdy zbliżył się do kierowcy, wyczuł od niego silną woń alkoholu.  Natychmiast zabrał mu kluczyki, co nie spodobało się siedzącemu za kierownicą mężczyźnie, który zaczął zachowywać się agresywnie. W końcu rajdowcowi udało się jednak obezwładnić pijanego kierowcę.

Świadkowie zdarzenia wezwali na miejsce patrol policji. Okazało się, że kierujący samochodem 33-latek miał w organizmie blisko trzy promile alkoholu. Mężczyzna przewoził w takim stanie dwójkę małych dzieci — w wieku 2 i 4 lat.

Stracił prawo jazdy

Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy. Teraz będzie odpowiadał za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Ponadto musi liczyć się z konsekwencjami w sądzie rodzinnym za sprawowanie opieki nad małoletnimi dziećmi pod wpływem alkoholu oraz postępowaniem w sprawie narażenia ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jarosław Szeja oraz jego brat Michał, który również jest kierowcą rajdowym, to najszybsi bracia w Polsce. Od lat z powodzeniem występują w rajdach samochodowych, w różnych klasach. W 2009 roku wywalczyli m.in. rajdowy Pucharu PZM w klasyfikacji generalnej. Praktycznie każdy sezon kończą na podium. W roku 2020 wywalczyli tytuł mistrzowski w  klasie Open 4WD (Subaru Impreza STi).

“Apelujemy, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. W ten sposób wszyscy wspólnie dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych. Wystarczy zadzwonić na numer 112 i powiadomić najbliższą jednostkę Policji o naszych podejrzeniach. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Być może nasza reakcja pozwoli uniknąć tragedii!” — przypomina policja.

 

One thought on “Rajdowiec zatrzymał pijanego kierowcę. Zajechał mu drogę i zabrał kluczyki

Dodaj komentarz