fbpx

Jesteś samotny? Poznaj 13 sposobów na dobrą relację

Jak przyciągnąć do siebie ludzi i sprawić, żeby zostali na dłużej? Oto 20 uniwersalnych rad, które sprawią, że przestaniesz czuć się samotny i poczujesz kochany oraz szanowany. Nowo poznane osoby naturalnie będą też dążyć do kontaktu z Tobą.

 

Zwróć na siebie uwagę
Innymi słowy – wyróżniaj się i miej własny styl. Zamiast kopiować modę, sprawdź, w czym czujesz się najlepiej. Ustal wizerunkowe priorytety i trzymaj się ich.

 

Nie spóźniaj się
Nic tak nie zniechęca nowo poznanych osób jak czyjeś spóźnianie się. Zawsze przychodź przed czasem, nawet jeśli wiesz, że druga osoba nie zwraca większej uwagi na punktualność, lub sama nie będzie o czasie.

 

Dotrzymuj obietnic

Jeśli coś komuś obiecujesz – dotrzymuj słowa. A jeśli wiesz, że nie masz możliwości dotrzymania obietnicy, nie karm nikogo iluzjami – zwłaszcza wtedy, kiedy ktoś tego od ciebie oczekuje. Zamiast obiecywać, mów – „postaram się”, „zrobię co w mojej mocy”.

 

Szacunek

Szanuj ludzi niezależnie od tego kim są, skąd pochodzą, ile mają lat, w co wierzą i i jakie mają poglądy na życie. Szanuj ich niezależnie od wieku i statusu społecznego. Niech każda napotkana na drodze osoba – nawet trudna i wymagająca – będzie twoim nauczycielem.

 

Bądź społecznikiem

Czujesz się samotny? Znajdź wokół siebie osoby, które cię potrzebują. Zostań społecznikiem, zaangażuj się w sprawę, która jest dla ciebie ważna. Znajdź koło sąsiedzkie, poznaj się z osobami z twojego bloku. To sprawi, że poczujesz się częścią lokalnej siatki społecznej.

 

Uśmiechaj się

Uśmiech i pozytywne myślenie są tym do czego lgnie niemal każdy – zwłaszcza w czasach, w których rzeczywistość nie zawsze przynosi powody do radości. Uśmiechaj się, wyrażaj wdzięczność i szukaj dobrych stron szarej codzienności. Dzięki temu przyciągniesz do siebie życzliwych optymistów, tak samo zdrowo zakręconych i zakochanym w życiu jak ty.

 

Miej zasady

W co wierzysz? Jakie są twoje priorytety i cele? Jeśli chcesz przyciągnąć do siebie ludzi podobnych sobie, koniecznie zweryfikuj własne wartości.

 

Uczestnicz w życiu rodziny

Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu? Bardzo możliwe, ale to nie powód, aby całkowicie rezygnować z kontaktu z dalszą rodziną. Zwykła kartka okolicznościowa czy krótki telefon raz w miesiącu sprawią, że wzmocnisz własne korzenie i prawdopodobnie staniesz się przyczyną czyjegoś uśmiechu.

 

Kontakt wzrokowy

Kiedy z kimś rozmawiasz patrz mu w oczy i słuchaj uważnie. Zadawaj pytania, nie osądzaj, nie radź, dopóki ktoś cię o to nie poprosi. Nic tak nie zbliża jak emocjonalna wymiana i wzajemne zaangażowanie w rozmowę.

 

Poczucie humoru

Śmiech bywa świetnym antydepresantem, odstresowuje i zbliża do siebie ludzi. Wspólne oglądanie komedii czy śmianie się z samego siebie lub trudnych sytuacji świadczy o zdrowym dystansie do siebie i do świata.

 

Przyznawaj się do błędów

Popełniłeś błąd, zraniłeś kogoś lub byłeś niemiły? Przeproś, przyznaj się do błędu. Ludzie wybaczają – paradoksalnie przyznanie się do słabości może zbliżyć do siebie dwie osoby, zamiast je od siebie oddalać.

 

Podróżuj i poznawaj ludzi

Małe czy duże? W pojedynkę czy w grupie? Podróże zawsze są świetną okazją, aby poszerzyć horyzonty i zdobyć nowe doświadczenia. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na inny kontynent, do sąsiedniego kraju, czy jedziesz do pobliskiego miasta spróbuj być otwarty na nowe. Zadawaj pytania nowo poznanym osobom, słuchaj odpowiedzi, opowiadaj o sobie – dziel się historiami i słuchaj historii innych ludzi.

 

Bądź ciekawy

„Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać, nie potrafi żyć” – brzmią słowa słynnego fizyka, Alberta Einsteina. Niech ciekawość prowadzi cię przez życie – poznawaj nowe języki, poszerzaj wiedzę, rozwijaj się i rób to, co naturalnie cię pociąga. To właśnie dzięki ciekawości bogacimy się wewnętrznie – i niezależnie od metryki jesteśmy wiecznie młodzi.

Zobacz też:

Kryzys bliskości? Oto 8 przyczyn samotności

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: ohme.pl

Dodaj komentarz