fbpx

“Raj na Ziemi” – Polska plaża wyróżniona przez “The Sun”

Polska plaża na Półwyspie Helskim została ostatnio doceniona przez brytyjski dziennik “The Sun”, który okrzyknął ją jedną z najbardziej malowniczych plaż świata. Niektórzy odwiedzający nazywają tę plażę “rajem na Ziemi”, inni zaś porównują ją do Wyspy Scilly.

Choć wielu z nas kojarzy wyjątkowe piękno plaż głównie z dalekimi podróżami, jak choćby niedawno wyróżniona plaża w Australii, okazuje się, że Polska również ma do zaoferowania prawdziwe perełki. Co więcej, aby doświadczyć ich uroku, nie trzeba wydawać majątku na przelot.

Półwysep Helski – skarb polskiego wybrzeża

“The Sun” docenił szczególnie plażę na Półwyspie Helskim, ciągnącą się na długość 35 km, otoczoną malowniczymi krajobrazami. Koszt przelotu z Londynu do Gdańska w obie strony wynosi zaledwie 40 funtów, nawet w szczycie sezonu. Po przylocie, godzina jazdy samochodem prowadzi nas prosto do tego wyjątkowego miejsca.

Półwysep Helski jest niezwykle popularny wśród turystów pragnących cieszyć się słońcem, unikając przy tym zatłoczonych kurortów. To miejsce dla miłośników sportów wodnych, spacerowiczów, rowerzystów, a także pasjonatów historii Północy Polski.

Czy raj na Ziemi jest w Polsce? Internauci uważają, że tak

Wielu użytkowników TripAdvisor jest pod wrażeniem Półwyspu Helskiego, nazywając go “rajem na Ziemi”. Oprócz pięknej plaży, turyści doceniają też ogromne wydmy, gęste lasy oraz ścieżki rowerowe. Wzdłuż półwyspu znajdują się malownicze wioski rybackie z lokalnymi restauracjami i kawiarniami, gdzie serwowane są owoce morza. Dodatkową atrakcją jest latarnia morska, z której roztacza się widok na przepiękną okolicę.

Internauci nie szczędzą pochwał:

“Niebiański Hel – Jedne z najdłuższych i najpiękniejszych plaż w Europie”.

“Niebiańskie miejsce, jeżeli wolisz miejsce ciche, wraz z dziewiczymi plażami, idź na najbardziej wysunięty na południe kraniec półwyspu”.

“Kilometry pięknych, niezatłoczonych, piaszczystych plaż otoczonych pięknymi lasami, idealne na cudowną jednodniową wycieczkę z Gdańska”.

Niska cena przelotu zachęca do odwiedzin

Turyści doceniają nie tylko naturalne piękno Półwyspu Helskiego, ale także atrakcyjne ceny przelotów oferowane przez tanie linie lotnicze, takie jak WizzAir czy RyanAir. Czterodniowy pobyt można obecnie zarezerwować za jedyne 44 funty, lecąc z lotniska Luton liniami WizzAir.

Więc jeżeli szukasz miejsca, gdzie możesz połączyć odpoczynek na pięknej, malowniczej plaży z niewygórowanym kosztem podróży, Polski Półwysep Helski wydaje się idealnym wyborem. Jak widać, “raj na Ziemi” może być bliżej, niż myślisz.

Dodaj komentarz