fbpx

Bezdomny mężczyzna odnajduje rodzinę po 40 latach, dzięki portalom społecznościowym

Bezdomny mężczyzna z Miami zostanie ponownie złączony z członkami swojej rodziny, których nie widział od prawie 40 lat, a wszystko to za sprawą Youtube i Facebooka.

Jak donosi stacja WSVN z południowej Florydy, sześćdziesięciopięcioletni Isaac Avila, znany jako Chico, wałęsał się po centrum Miami od 10 lat. Avila był drukarzem w Miami Herald i włóczy się w okolicach swojego dawnego zatrudnienia oraz po artystycznej przestrzeni jaką jest Adrienne Arsht Center, którą odwiedza w każdy wtorek aby otrzymać jedzenie rozdawane przez wolontariuszy.

Tam spotkał Gaby, wolontariuszkę Miracle Messages – organizacji która nagrywa i udostępnia na portalach społecznościowych krótkie filmiki bezdomnych szukających swoich rodzin.

Filmik Avili został wrzucony na kanał Youtube organizacji dnia 25 stycznia. Po 985 odsłonach i 18 polubieniach Miracle Messages ogłosiło, że Avila odnalazł swoją rodzinę.

“Jego matka nie rozumiała całego zamieszania i co mówił, ponieważ zna tylko hiszpański, jednak wiedziała, że to jej syn i gdy jedno z jej dzieci przetłumaczyło, co mówił, powtarzała, że chce mu odpowiedzieć i wciąż całowała ekran.” – Gaby, jedna z naszych wolontariuszek relacjonująca jak rodzina Isaaca zareagowała na wieść, że ich zaginiony syn żyje.

“Guadalupe, jak się masz? Chico z tej strony.” na filmiku powyżej Avila mówi po hiszpańsku do swojej siostry, Lupe Avila. “Tęsknie za wami bardzo mocno” tym razem mówi już po angielsku.

Gdy Lupe została zapytana, jak się czuje rozmawiając ze swoim bratem, powiedziała stacji WSVN, że “fantastycznie”, i że przygotowania do odbioru brata są oszałamiające.

Avila jest wdzięczny Gaby i Miracle Message za pomoc w odnalezieniu jego rodziny.

“Oni są darem niebios. Od teraz są moimi bohaterami; są moimi bohaterami. Są moimi ludźmi, moimi świętymi.” powiedział.

Miracle Message została stworzona przez Kevina Adlera w 2014 roku. Jego wujek był bezdomny, dlatego też wie z pierwszej ręki, że mimo ignorancji wobec bezdomnych, każdy z nich jest kochanym przez kogoś człowiekiem.

Począwszy od zeszłego listopada, organizacji udało się zjednać czterech bezdomnych z ich rodzinami, a od tamtej pory było ich jeszcze więcej.

To niesamowite osiągnięcie, którego nawet Avila nie potrafi do końca zrozumieć.

Źródło: huffingtonpost.com, tłumaczenie: Aleksandra Żukowska

Dodaj komentarz