fbpx
Festiwal Wibracje

Ciepłobus dla bezdomnych kursuje na ulicach Sosnowca

Ciepłobus wyjechał na ulice Sosnowca. To specjalny autobus, w którym bezdomni i potrzebujący mogą się ogrzać. Dostają tam także ciepły posiłek oraz odzież.

Ciepłobus zazwyczaj wyrusza na trasę wczesnym popołudniem. Zaczyna od dzielnicy Konstantynów w Sosnowcu. Tam zatrzymuje się na ulicy Robotniczej. Postój trwa kilkadziesiąt minut. Pierwsi potrzebujący pojawiają prawie natychmiast.

Niektórzy biorą jedynie przygotowane dla nich jedzenie. Część zabiera także ze sobą przygotowaną ciepłą odzież.

Akcja ma trwać co najmniej do 15 lutego.

Rozkład jazdy CiepłoBusa

15.45 Konstantynów ul. Robotnicza
16.30 Pogoń ul. Kasztanowa
17.15 Pogoń ul. Niepodległości (Przychodnia)
18.00 Milowice (Przychodnia)
18.30 Stary Sosnowiec – Kresowa Parking
19.00 Centrum (ul. Teatralna, Parking Teatru)
20.00 ul. Partyzantów, ul. 1-go Maja
21.00 Modrzejów – ul. Orląt Lwowskich obok Rynku
22.00 Klimontów ul. Dobrzańskiego obok Parku
23.00 Kazimierz Kopalnia
23.45 ul. Szymanowskiego 5a
24.00 Ogrzewalnia ul. Piotrkowska 23

 

Źródło; rmf24.pl

Foto: Agata Nurek / Radio eM

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz