Burak w roli głównej. Dieta Breussa leczy najgroźniejszą z chorób
Słyszałeś o terapii antyrakowej Breussa? Ta naturalna metoda leczenia nowotworów, która znów wraca do łask. Jest tania i dostępna dla każdego. Pomaga wrócić do zdrowia i powstrzymuje przed nawrotami nowotworowymi.
Dieta antynowotworowa Breussa
Rudolph Breuss to austriacki lekarz, który zasłynął na świecie jako naturoterapeuta. Nie tylko pomógł wielu chorym pokonać raka i wrócić do pełni zdrowia, nawet jeśli lekarze medycyny konwencjonalnej nie dawali pacjentom szans, ale również na stałe wpisał się w historię, która zmieniła dzieje współczesnej dietetyki.
W pierwszej połowie XX w. odkrył lecznicze i odtruwające właściwości popularnych warzyw korzennych, dostępnych każdemu niezależnie od zasobności portfela. Breuss zauważył, że jeśli odetniemy organizm od substancji, które karmią komórki rakowe (mięso, cukier, alkohol, produkty oczyszczone i przetworzone), a w zamian podamy mu zdrowe i świeże pożywienie, komórki rakowe zaczną wymierać, w efekcie czego guz zniknie.
Burak i spółka
Według Rudolpha Breussa najzdrowszymi warzywami, które wspierają organizm w usuwaniu komórek nowotworowych, są warzywa korzeniowe, a dokładniej: burak, marchew, seler i rzodkiew (w tej kolejności).
Zastąpienie tłustych i wysoko przetworzonych pokarmów tymi czterema warzywami bardzo szybko przyniesie upragnione efekty. Sok wyciśnięty z warzyw lub spożywanie ich w formie gęstego „smoothie” nie tylko obniży ryzyko zachorowania na raka, ale również będzie w stanie odwrócić pierwsze stany miażdżycowe, cukrzycę typu II, choroby układu krążenia, a także podniesie ogólną odporność organizmu. Terapia Rudolpha Breussa trwa 42 dni – każdego dnia należy spożywać jak najwięcej soków z wyżej wymienionych warzyw lub kilka razy dziennie miksować warzywa na gładkie „smoothie” i spożywać je jako samodzielny posiłek.
Jak zrobić?
Jeśli chcesz rozpocząć dietę antyrakową, będziesz potrzebować buraków, marchwi, selera korzennego i rzodkiewki w następujących proporcjach: 55 proc. buraków, 23 proc. marchewki, 20 proc. selera i 2 proc. rzodkiewki. Jeśli posiadasz sokowyciskarkę, wyciśnij z nich sok i natychmiast wypij (uwaga, ważne – dobroczynne właściwości soku utrzymują się do 20 min. od momentu wyciśnięcia, później tracą składniki).
Burak, który służy za podstawę płynnej diety, wciąż jest niedocenionym (i tanim!) warzywem – a tymczasem ma w sobie całą gamę fitozwiązków, witamin i minerałów. Zawiera witaminy: B1, B2, B6 oraz C, a także jest skarbnicą kwasu foliowego, kwasu pantotenowego, magnezu, fosforu, żelaza, sodu, cynku oraz potasu. Dietetycy zalecają, aby spożywać buraka co najmniej kilka razy w tygodniu w dowolnej formie – ich zdaniem jest to najzdrowsze warzywo świata.
Opracowanie: Kamila Gulbicka
Żródło:wybieram-zdrowie.com