fbpx

Dlaczego Mikołaj mieszka w Laponii?

Raz w roku oczy wszystkich mieszkańców naszej planety skierowane są w jedno miejsce. Mowa o Laponii, w której ulokowany został święty Mikołaj. Dlaczego jest ono tak niezwykłe, że przyciągnęło do sobie kogoś tak dobrego?

 

Najważniejszym wydarzeniem zimy w Laponii jest bez wątpienia zorza polarna, która pojawia się co drugą pogodną noc od września do marca. Czasami jasna zorza może nawet oświetlić śnieżny krajobraz i poprowadzić narciarzy do domu. Jeśli chciałbyś zapolować zimą na tę piękną aurę, uważaj na siebie, ponieważ temperatura o tej porze roku może tu spaść poniżej -30 ° C.

Jeśli szukasz bardziej przytulnego miejsca, możesz zatrzymać się w jednym z wielu uroczych hoteli igloo i cieszyć się Zorzą w zaciszu swojego łóżka.

Laponia jest również domem dla jedynego Świętego Mikołaja, którego gabinet jest prawdopodobnie najbardziej ekscytującym miejscem dla dzieci, jakie można sobie wyobrazić. Jesteś mile widziany w Wiosce Świętego Mikołaja w Rovaniemi w każdej porze roku i możesz osobiście przekazać swoją listę życzeń Świętemu Mikołajowi i jego wesołym elfom. Miej też oko na renifery Świętego Mikołaja – zwłaszcza te z czerwonym nosem!

 

Wizyta w Laponii nie jest kompletna bez spotkania z lokalnymi zwierzętami. Kuligi reniferowe i kuligi z husky to popularne sporty zimowe w Laponii; prędkość przejażdżek reniferów jest dość umiarkowana, co czyni je odpowiednimi dla każdego. Jeśli szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego, powinieneś odwiedzić Inari, gdzie hodowcy reniferów spotykają się każdej wiosny na wielkie wyścigi reniferów.

Nie daj się odstraszyć arktycznemu mrozowi – sauna jest również ważnym elementem kultury fińskiej i zawsze można się w niej ogrzać. Jest miejscem fizycznego i duchowego oczyszczenia, a fiński rytuał to najlepszy sposób na rozkoszowanie się nim. Mówi się też, że sauna ma dobry wpływ na krążenie krwi.

Jeśli zastanawiasz się, jak się żyje w tak odległych i zimnych rejonach to przedstawiamy Tinję, która mieszka sama w tej pięknej lodowej scenerii, a jej jedynymi kompanami są zwierzętami.

To wszystko, co oferuje Laponia, sprawia, że jest to doskonałe miejsce na ukrycie się przed całym światem. Dzika natura i zwierzęta, którymi można się otoczyć, z pewnością dodają świętemu Mikołajowi energii na cały magiczny czas rozwożenia prezentów.

Dodaj komentarz