fbpx

Inspirująca przypowieść o czterech żonach

Był mężczyzna, który miał cztery żony. Najmocniej kochał swoją czwartą żonę i dobrze się nią opiekował, dawał jej to, co najlepsze.

Kochał też bardzo swoją trzecią żonę i zawsze chciał się nią pochwalić znajomym. Zawsze jednak bał się, że może uciec z innym mężczyzną.

Kochał też bardzo swoją drugą żonę. Zawsze, gdy borykał się z problemami, zwracał się do swojej drugiej żony, a ona zawsze mu pomagała.

Nie kochał swojej pierwszej żony… choć ona kochała go głęboko i była wobec niego bardzo lojalna i bardzo się nim opiekowała.

Pewnego dnia mężczyzna zachorował i wiedział, że wkrótce umrze.

Powiedział sobie – Mam ze sobą cztery żony. Zabiorę jedną ze sobą, a gdy umrę, dotrzyma mi towarzystwa.

Poprosił więc czwartą żonę, żeby wraz z nim umarła i dotrzymała towarzystwa. Zapomnij – odpowiedziała i odeszła bez słowa.

Zapytał następnie trzecią żonę. A ona odpowiedziała –  Życie jest tu takie cudowne. Wyjdę ponownie za mąż, gdy ty umrzesz.

Następnie zapytał swoją drugą żonę. Druga żona odpowiedziała – Przepraszam. Tym razem nie mogę ci pomóc. Co najwyżej mogę ci towarzyszyć tylko do grobu.

Zrobiło mu się bardzo smutno, a jego serce prawie pękło.

Nagle usłyszał głos w oddali – Odejdę z tobą. Pójdę za tobą bez względu na to gdzie idziesz. Mężczyzna spojrzał w tamtą stronę. Była to jego pierwsza żona. Była chuda, jakby cierpiała na niedożywienie. Mężczyzna odpowiedział –  Powinienem był lepiej się tobą opiekować, póki mogłem!

Właściwie to wszyscy mamy cztery żony w naszym życiu… obojętnie czy jesteśmy mężczyznami czy kobietami.

  1. Czwarta żona to nasze ciało. Nie ważne ile czasu i wysiłku mu poświęcimy i jak jest wspaniałe, zostawi nas, gdy umrzemy.
  2. Trzecia żona to nasze rzeczy materialne, status i bogactwo. Kiedy umieramy, one przechodzą do innych.
  3. Druga żona to nasza rodzina i przyjaciele. Bez względu na to, jak blisko byli przy nas, to najdalej jak mogą nam towarzyszyć, to na cmentarz.
  4. Pierwsza żona to Nasza Dusza,

Zaniedbana przez całe życie w pogoni za materializmem, bogactwem i przyjemnościami.

Tylko Ona Podąża za Nami Gdziekolwiek Pójdziemy!

 

Źródło: Sacrum Flame/Facebook

Dodaj komentarz