fbpx

Jadalne bilety z konopi w berlińskim metrze

Berliński przewodnik oferuje swoim pasażerom jadalne wejściówki do metra z dodatkiem oleju konopnego. Nietypowe bilety są dla chętnych, którzy chcą ukoić stres.

Przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej w Berlinie wprowadziło bilety, które mogą pomóc pasażerom odpocząć od stresu związanego z Bożym Narodzeniem i COVID-19. Przewoźnik oferuje klientom możliwość zakupu biletów jednodniowych nasączonych olejem konopnym, który, jak obiecuje, będzie miał „uspokajający efekt” po ich zjedzeniu.

Co zawierają konopne bilety?

Materiał użyty do produkcji biletów wykonany jest z jadalnego papieru nasączonego „nie więcej niż trzema kroplami” oleju konopnego, który, jak informuje przewoźnik, został uzyskany z nasion rośliny konopi. W przeciwieństwie do kwiatów nie zawiera on substancji odurzających, takich jak THC.

W rezultacie, jak twierdzi operator, olej na biletach — ważnych przez 24 godziny — jest „całkowicie nieszkodliwy dla zdrowia” i „całkowicie legalny”.

— W ten sposób możesz bezproblemowo podróżować po Berlinie przez cały dzień, a następnie po prostu połknąć swój świąteczny stres wraz z biletem — poinformowała firma.

To nie deklaracja w sprawie legalizacji

Przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej w Berlinie poinformowało, że promocja nie jest jednoznaczna z zajęciem publicznego stanowiska w debacie na temat legalizacji marihuany. Nowy rząd koalicyjny Niemiec, zaprzysiężony w zeszłym tygodniu, zgodził się na legalizację rekreacyjnego używania tej rośliny.

— Jesteśmy przeciwni wszelkim formom używania narkotyków. Opowiadamy się jednak za bardziej otwartym podejściem do całkowicie nieszkodliwych substancji, zarówno nielegalnych, jak i legalnych — zakomunikowali przedstawiciele firmy.

Poinformowano także, że „olej konopny jest w zasadzie tak samo nieszkodliwy, jak olej słonecznikowy, z pestek dyni czy oliwa z oliwek”.

Źródło: dw.com

Dodaj komentarz