fbpx

Kiedy warto przenieść swój numer do innej sieci?

Kiedy od wielu lat używamy tego samego numeru, nie chcemy go zmieniać. Wszystkie osoby, z którymi lubimy być w kontakcie, np. najbliżsi i dawni znajomi, na pewno cenią sobie możliwość rozmowy. Kolejną ważną kwestią jest to, że dane kontaktowe podaje się przy zawieraniu umów i zostawia w różnego rodzaju instytucjach – szkołach, bankach, miejscu pracy. Istnieje wygodny sposób na zmianę operatora przy jednoczesnym pozostaniu przy dawnym numerze.

Powody, dla których przenosi się numer

Pierwszym z ważnych czynników, który wpływa na niezadowolenie z usług danego operatora, może być naliczanie dodatkowych opłat. Wszystkie informacje są zapisane i dostępne w dowolnym momencie, jeśli jednak zdarzyło nam się nie doczytać o kosztach lub pominąć jakąś wiadomość, wyższy rachunek może pozostawić niesmak. Czasami przyjaciel pochwali się korzystną ofertą, z której jest od dawna zadowolony, lub opowie o nowości na rynku telekomunikacyjnym. Jeśli zazdrościmy mu taniego abonamentu i sami płacimy więcej za mniejszą ilość usług, powinniśmy sprawdzić, czy istnieje możliwość przeniesienia numeru. Pamiętajmy, że większość ofert pozwala na taką elastyczność, a sieci komórkowe z chęcią przyjmą nowego użytkownika. Często na potencjalnego klienta czekają specjalnie przygotowane propozycje od operatora, które zachęcają do skorzystania z tej opcji. Zwykle oferta dla przenoszących numer jest bardzo atrakcyjna zarówno pod względem jakościowym, jak i finansowym.

Wystarczająca ilość danych i minut

Każdy użytkownik ma swoje określone upodobania. Zdarza się, że potrzebujemy dużej paczki danych, roamingu lub nieograniczonego dostępu do internetu. Może też nie zadowalać nas jego prędkość. Kiedy dostrzeżemy lepsze i bardziej odpowiadające nam warunki u innego operatora, to będzie dobra okazja do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi przeniesienia do niego numeru. Korzystając z karty prepaid, mamy do wyboru wiele zróżnicowanych pakietów – od wersji z małymi limitami dla osób o niewielkich potrzebach aż po te znacznie rozbudowane i oferty specjalne. W przypadku abonamentu wniosek o przeniesienie możesz złożyć w dowolnym momencie, ale najkorzystniejszy termin samej zmiany operatora jest zależny od warunków podpisanej umowy – czasami trzeba czekać na jej zakończenie lub pamiętać o wypowiedzeniu.

Proces przeniesienia numeru

Operatorzy proponują dogodne rozwiązania, które nas nie ograniczają. Mamy możliwość zmiany usługi z abonamentu na kartę, z karty na abonament, z karty na kartę lub abonamentu na abonament i nie ma z tym żadnych problemów. W przypadku przenoszenia numeru do innej sieci możemy obawiać się natłoku formalności, na szczęście nic takiego nas nie czeka. Rozpoczęcie procesu wymaga jedynie wypełnienia jednego wniosku. Musimy tylko zdecydować, jaka będzie najlepsza oferta dla przenoszących numer.

One thought on “Kiedy warto przenieść swój numer do innej sieci?

Dodaj komentarz