fbpx

Kolorowe zaproszenia na ślub – sprawdzamy symbolikę barw

Poszukujecie zaproszeń na ślub i chcielibyście wybrać je według nieoczywistego, intrygującego klucza? Kierowanie się symboliką barw może być rozwiązaniem dla was!

Zaproszenia na ślub wybierane według palety barw?

Wygląd zaproszenia ślubnego to przede wszystkim kwestia gustu. To, jakie kartki wybierzecie, może mieć związek z motywem przewodnim wesela lub po prostu waszym stylem. Jednak w przypadku elementu składającego się na tak ważne wydarzenie kryteriów wyboru macie pewnie nieco więcej. Zapewne będziecie chcieli dopasować zaproszenia do stylu, w jakim urządzacie przyjęcie. Jeśli jednak przywiązujecie wagę do symboliki, lubicie dodatkowe, nieoczywiste przekazy – sprawdźcie, jak kolory mogą pasować znaczeniem do waszego święta!

Białe zaproszenia na ślub

Biel to zwyczajowo kolor dominujący w uroczystościach weselnych. Bielą olśniewa tradycyjna suknia panny młodej, ale białe są też często dodatki, elementy wystroju sali i papeteria. Nie bez powodu – w naszej kulturze ten kolor symbolizuje niewinność i czystość, a także prostotę i dobro. Jego pole znaczeń jest bardzo szerokie – w najbardziej elementarnej symbolice obejmuje po prostu pozytywne wartości. To absolutnie adekwatny kandydat na kolor zaproszenia ślubnego.

Zielone zaproszenia na ślub

Zieleń również jest kolorem, który pod względem symboliki pasuje do ceremonii zaślubin. Kojarzy się z naturą, młodością i żywotnością, pełnią sił i naturalną energią. Symbolizuje to, co nowe, a tradycyjnie jest to także kolor nadziei. Zielone akcenty na zaproszeniach na ślub na ogół łączą się z roślinnym wzornictwem. Kolor ma znaczenie symboliczne, ale może także sugerować styl, w jakim będzie urządzone przyjęcie i nawiązywać do elementów ceremonii w plenerze czy naturalnych dekoracji.

Wyjątkowe zaproszenia na ślub od ArtMA

Niebieskie zaproszenia na ślub

Niebieski to przede wszystkim kolor pokoju i stabilności. Kojarzy się z pewnością, bezpieczeństwem i lojalnością, pewnie za sprawą tego, że jest to kolor wody – najbardziej wyciszającego żywiołu. Nie bez znaczenia są też skojarzenia kulturowe – od niepamiętnych czasów niebieski to kolor duchowości. W średniowieczu natomiast symbolizował też wierność – rycerze ślubujący służbę swojej damie przyozdabiali się błękitnymi wstążkami. Istniała też „błękitna” tradycja ludowa – dawniej dom pomalowany na niebiesko zdradzał, że mieszka w nim panna gotowa do zamążpójścia. Jak widać, niebieski zawiera w sobie symbolikę wprost stworzoną na okoliczność ślubu!

Czarne zaproszenia na ślub

To propozycja kolorystyczna, której być może się nie spodziewaliście. Podstawowa symbolika czerni niekoniecznie kojarzy się z radosnym świętowaniem. Jednak wbrew pozorom przekaz dobrze wykorzystanej w designie czerni może być bardzo atrakcyjny! Czarny to bowiem kolor luksusu i klasycznej, wyrafinowanej elegancji. Prezentuje się wyjątkowo zwłaszcza zestawiony z kolorem złotym. Czarny może kojarzyć się z wzniosłością i powagą. Jeśli wasze przyjęcie będzie charakteryzowało się królewskim szykiem, pozwólcie sobie na oryginalne zaproszenia ślubne i postawcie na czerń!

Eleganckie czarne zaproszenia na ślub dostępne w ofercie sklepu internetowego ArtMA

Czy symbolika kolorowych zaproszeń na ślub to coś dla was?

Jak widać kolor może być bardzo wymowny w kontekście uroczystości ślubnych. Co więcej, zastosowanie go jako kluczowego elementu budowania stylistycznej spójności święta może ułatwić wam dobieranie dodatków. Jeśli chcecie, aby barwa zapowiadała całościowy klimat waszego przyjęcia, uprości to poszukiwania idealnej kartki. Nie będziecie się również musieli zamartwiać, ile kosztują zaproszenia ślubne – skoro to kolor jest dekoracyjną dominantą, wystarczą wam nawet proste, minimalistyczne kartki. Postawienie na symboliczny kolor to inteligentny, oryginalny pomysł – być może będzie to coś dla was!

Dodaj komentarz