fbpx

Kierowca autobusu uratował młodego jeża, który wyszedł na ulicę

Wieczorem na ulicy w Warszawie pośrodku jezdni pojawił się jeż. Kierowca miejskiego autobusu zauważył to niewielkie zwierzę i natychmiast ruszył, by mu pomóc. Pan Mateusz opuścił kabinę i przeniósł jeża w bezpieczne miejsce. Film z tego zdarzenia został udostępniony przez MZA w sieci, zbierając mnóstwo pozytywnych komentarzy od internautów.

Jeż postanowił przemierzyć jedną z głównych dróg w stolicy, zatrzymując się w połowie jezdni. Kierowcy dwóch autobusów miejskich z linii 187 i 194 dostrzegli zwierzę na drodze.

Zatrzymali swoje pojazdy, a kierowca z autobusu “187”, Pan Mateusz, natychmiast postanowił pomóc zwierzakowi, podchodząc z kawałkiem kartonu. Mimo początkowej nieśmiałości jeża udało się przekonać go do wejścia na karton i przeniesienia w bezpieczne miejsce obok drogi.

Miejskie Zakłady Autobusowe udostępniły nagranie całej sytuacji, pisząc: “Dokąd nocą tupta jeż? — zastanawiali się wczoraj pasażerowie 187… Nieco zdezorientowany zwierzak wkroczył na jezdnię pomiędzy dwa autobusy. Nasz dzielny kierowca od razu popędził mu na ratunek! Brawo, Mateuszu!”

Wielu internautów wyraziło swoje uznanie, chwaląc postawę kierowcy. Jedna z komentujących osób napisała: “Niesamowita reakcja, dzięki niemu jeż jest bezpieczny”, inna dodała: “Szacunek dla kierowcy za pomoc malutkiemu jeżowi”.

Dodaj komentarz