fbpx

Pies, który po śmierci właściciela przeżył 72 dni w górach, odzyskuje wagę i wraca na szlaki turystyczne

Finney, dzielna suczka rasy Jack Russell, przetrwała ponad 10 tygodni w górach Kolorado przy boku swojego zmarłego właściciela. Teraz, dzięki opiece swojej rodziny, wraca do formy i znów chodzi po górskich szlakach.

Jej właściciel, 71-letni Rich Moore z Pagosa Springs, wybrał się z nią 19 sierpnia na wędrówkę na szczyt Blackhead Peak, ale niestety nie wrócili do domu. Pomimo wielodniowych poszukiwań, nie udawało się ich odnaleźć.

30 października myśliwy natknął się w górach San Juan na ciało Moore’a i wierną Finney, która strzegła dzielna Finney. Psinka była w złym stanie, straciła połowę swojej masy ciała.

“Jednak Finney jest silna. Jak mówi Dana Holby, żona Moore’a, w niecałe trzy tygodnie od odnalezienia, Finney “czuje się dobrze”. Prawie wróciła do swojej normalnej wagi i siły. “To nasz cudowny pies” — mówi Holby.

Finney ma teraz 3 lata i jest bardzo przywiązana do Dana. Choć jej apetyt na początku był ogromny, teraz się unormował.

Obecnie Finney stała się lokalną celebrytką na szlakach wokół Pagosa Springs. Ludzie rozpoznają ją i pytają: “Czy to Finney?” Na co Holby z dumą odpowiada: “Tak!”

Finney jest niesamowitym towarzyszem Dany podczas wędrówek. Pokonują razem 4 do 5 mil dziennie. “Wiem, że była z Richem do samego końca. To powinno być pocieszające. Nie wiem, jak jej się to udało, ale była tam, gdy jej potrzebował” — dodaje Holby.

Źródło: apnews.com

Dodaj komentarz