fbpx

Babcia Ojibwe z plemienia Anisznaube przeszła 17 000 km, podnosząc świadomość ludzi na temat wartości wody

Babcia z indiańskiego plemienia Anisznaube, która „przeszła równowartość połowy obwodu Ziemi”, podnosząc świadomość na temat zanieczyszczeń, hydroszczelinowania i sprzedaży wody,  została za to odpowiednio uhonorowana w Toronto.

Josephine Mandamin podczas ceremonii w Queen’s Park, otrzymała Nagrodę Dziedzictwa Gubernatorów Ontario Heritage Award za swoją doskonałą postawę i aktywność w dziedzinie Konserwacji i Ochrony Środowiska.

Szef Wielkiej Rady Narodu Anisznaube, Patrick Madahbee powiedział, że Mandamin, pochodząca z rezerwatu Mikwemikong na wyspie Manitoulin, która przeszła wzdłuż linii brzegowej, aż pięciu Wielkich Jezior: “Dba o siłę napędową Matki Ziemi – dba o wodę.”

Sama Mandamin twierdzi, że „poszłaby w dowolnym kierunku i tak długo jak trzeba, żeby nieść wodę ludziom”.„Jako kobiety jesteśmy nosicielkami wody. Niesiemy życie.”, oświadczyła w komunikacie prasowym. „Zapewniając wodę, mówimy ludziom, że pójdziemy po nią tak daleko jak będzie trzeba. Prawdopodobnie oddałybyśmy za nią życie, gdyby okazało się to konieczne.”

Mandamin jest, więc jednym z siedmiu odbiorców tego typu nagrody w ciągu ostatnich 25 lat. Gratulacje!

 

Źródło: whitewolfpack

Tłumaczenie: Joanna MM

 

Dodaj komentarz