fbpx

Charytatywna majówka – obiegli kulę ziemską dla Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Na początku maja miała miejsce nietypowa inicjatywa. Dla uczestników wyzwania dystans długości Polskiej granicy okazał się za krótki. W ramach zbiórki obiegli oni kulę Ziemską. Wszystko dla Biebrzańskiego Parku Narodowego i on-line.  Akcja „Obiegnijmy Polskę” zarobiła 53 tys. złotych.

Wirtualny bieg zorganizowali RMF4RT Gladiators. Uczestnikiem mógł być każdy, a jedynym warunkiem było posiadanie Endomondo. Aplikacja w trakcie biegu naliczała km do wspólnej puli. Firma sponsorująca wydarzenie, czyli Kurka Wolna zadeklarowała, że za każdy przebiegnięty km przekaże 1 zł na rzecz walki ze skutkami pożaru i suszy w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Na początku zakładano, iż dystans docelowy będzie wynosił 3511,4 km, czyli tyle ile długość granic naszego kraju. Zarząd Kurki Wodnej zaoferował, że jeśli trasę uda się podwoić, to na konto rezerwatu wpłynie dwa razy większa kwota, czyli 7022,8 zł.  Zainteresowanie użytkowników akcją przerosło oczekiwania organizatorów.

Ruszyli 1 maja, tuż po północy. Po 11 godzinach od rozpoczęcia wirtualnego maratonu zawodnicy osiągnęli pierwszy pułap. Po kolejnych 3 godzinach obiegli Polskę 2 razy i ani myśleli na tym skończyć. Do 3 maja udało im się okrążyć cały świat.  Wspólnymi siłami pokonali dystans równy 53 000 km, czyli więcej niż wynosi długość równika.

Najwięcej, bo 197 km w trakcie majówki przebiegł reprezentant drużyny RMF4RT OCR – Daniel Stroiński. Dystans, który pokonał był sporą cegiełką składającą się na pulę akcji charytatywnej.

Nie tylko obiegliśmy wielokrotnie Polskę, ale także zrobiliśmy pętlę wokół Ziemi i to z dużą nawiązką. Aż ciężko sobie to wyobrazić! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. To było coś niesamowitego! Daje nam to ogromnego powera i już myślimy o kolejnych szalonych akcjach – to słowa jednego z organizatorów inicjatywy.

W starciu wzięli udział piłkarze: Grzegorz Rasiak  i Kamil Kosowski, narciarka alpejska- Maryna Gąsienica- Dubiel oraz członkowie Kabaretu Młodych Panów. Do akcji dołączyła także Artystka kabaretowa Ewa Błachnio oraz utalentowany Sebastian Karpiel- Bułecka.

Sławnych, czy mniej- wszystkich połączyła miłość do sportu i do planety. Pomysł był na tyle udany, że członkowie ekipy organizatorów już szykują kolejne wirtualne biegi. Jedną z propozycji jest ” Pobiegnij na księżyc”. Czy uda się pokonać 384 399 km w szczytnym celu?

Trzymamy kciuki!

Opracowanie: Katarzyna Maj

Źródło: gladiators.pl

 

 

Dodaj komentarz