fbpx

Dodatek, który zrewolucjonizuje jazdę na rowerze

Zbliża się lato, więc wielu z nas wybiera rower, jako wygodny i mogący pomóc w utrzymaniu kondycji środek transportu. Jazda na dwóch kółkach może być też odskocznią od domowej stagnacji, której doświadczamy wszyscy. Dlatego sprawdź jak uczynić podróż bezpieczną, za sprawą prostych rozwiązań i sprytnych gadżetów.

Według policyjnych statystyk w 2019 roku na Polskich drogach doszło do 4 426 wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Na szczęście większość z nich nie była śmiertelna, jednak warto wiedzieć, jak ograniczyć ryzyko. Lwia część z nich ma związek nie tylko z nieostrożnością na drodze, ale i z brakiem odpowiedniego przygotowania do jazdy.

Wypadki rowerowe mają miejsce głównie przez brak widoczności. Składają się na to warunki atmosferyczne, pora roku i dnia oraz sam ubiór rowerzysty. Odpowiednio umocowane odblaski i oświetlenie roweru naprawdę mogą uratować życie.

Jazda na rowerze wymusza wykonywanie manewrów drogowych. W dużym natężeniu ruchu i hałasie bywają one śmiertelną pułapką. Dlatego idealnym rozwiązaniem wydaje się być rowerowe lusterko wsteczne. Produkt jest lekki, tak, aby nie przeszkadzać kierowcy w trakcie przejażdżki. Zaprojektowano go w ten sposób, że da się go założyć na prawą lub lewą rękę, w zależności od potrzeb. Dzięki temu niewielkiemu dodatkowi możesz obserwować, co dzieje się za twoimi plecami i uniknąć groźnej stłuczki. Oprócz lusterka wstecznego do roweru, warto też mieć na sobie kask i ochraniacze.

Poruszanie się na rowerze, to naprawdę świetny i ekologiczny sposób na spędzanie czasu, rekreację, czy dojazd do pracy. Jednak należy pamiętać o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Odpowiedni strój i dodatki np. lusterko montowane na nadgarstku, to zdobycze cywilizacji, które uczynią twoją podróż bezpieczniejszą. Jednak trzeba pamiętać, że żaden gadżet nie zastąpi zdrowego rozsądku i ostrożności.

Opracowanie: Katarzyna Maj

Źródła: przesylkonosz.pl

 

Dodaj komentarz