fbpx

Wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa wznawia działalność. To wielka radość dla klientów pomimo nowych zasad

 

To wielka radość dla Krakowian, którzy tęsknili za niezwykłą pracownią o nazwie Claudius Hair Treser Academy. Choć ponownemu otwarciu salonów fryzjerskich towarzyszą nowe zasady, właściciele są podekscytowani.

– Bardzo cieszymy się z możliwości pracy i nie możemy się doczekać klientów. Obostrzenia to niewielka zmiana, gdyż od zawsze staramy się spełniać najwyższe standardy czystości. Takie zabiegi jak dezynfekcja narzędzi, fotela czy używanie jednorazowych rękawiczek i peleryn to u nas standard od zawsze – wyznał Klaudiusz Iciek, twórca fryzur, projektant mody, założyciel i mentor Claudius Hair Tresser Academy.

– Nowością jest nie korzystanie z telefonu przez klienta ale to może i na plus, gdyż będziemy mogli mieć więcej kontaktu słownego – dodał właściciel.

W starym stylu

Claudius Hair Treser Academy znajduje się przy ul. Floriańskiej – tam, gdzie kiedyś kultowa Galeria Pauza. Wystrój wnętrza sugeruje, że to wyjątkowe miejsce, w którym do fryzjerstwa podchodzi się w sposób szczególny – z pasją i pietyzmem. Sam właściciel określa styl pracowni teatralno-sakralnym.

– Widoczne obrazy wykonał mój przyjaciel Tomek Dakiniewicz/Franz Falckenhaus/ oraz Jennet Chilgezkuliyeva. Nie spotkałem się do tej pory w naszym kraju z miejscem, w którym fryzjerstwo łączyłoby tyle form wyrazu. Postanowiłem pokazać mój pomysł na fryzjerstwo i nadać mu nowe znaczenie – wyznał Klaudiusz.

Pracownia składa się z trzech pomieszczeń. Główna przestrzeń fryzjerska, wyznaczona strefa tylko dla mężczyzn – gentelmen barber club oraz przestrzeń relaksacyjno- modowa. Poza wygodnymi kanapami i fotelami, znajdziemy tutaj również showroom- ekspozycję wybranych projektów ubiorów Claudiusa, czyli doskonale skrojonych garniturów i koszul z najlepszych materiałów.

Nie tylko fryzjer

Sala główna pełni rolę nie tylko salonu fryzjerskiego. Bywa także miejscem spotkań. Odbywają się tutaj szkolenia, pokazy i różne eventy. Dzięki odpowiedniej aranżacji i oświetleniu, uczestnicy – niczym widzowie starego teatru – biorą udział w spektaklu rozgrywającego się na deskach pracowni. W najbliższym czasie odbędą się tu pokazy dla stylistów fryzur zatytułowane „Claudius Theatre”, do których będą zapraszani różnego rodzaju artyści, również aktorzy teatralni związani z krakowską PWST.

Otwarcie salonów fryzjerskich na nowych zasadach

Przypomnijmy, że teraz do podstawowych obowiązków korzystania z salonu oraz świadczenia usług należy: noszenie przez klientów i obsługę maseczek, gogli lub przyłbic (u fryzjera, a w salonie kosmetycznym – jeśli zabieg na to pozwala); używanie ręczników jednorazowych, gdy jest to możliwe; przyjmowanie klientów po wcześniejszym umówieniu się na wizytę telefonicznie lub online. Klient nie może oczekiwać na usługę w poczekalni.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: gazetakrakowska.pl

Foto: claudius.pl

Dodaj komentarz