fbpx

Pomaluj miasto mchem i „Żyj w pięknie”

1

Kiedyś jeden ze szczecińskich blogerów rzekł: „realu wokół nas nie zmieni się dzięki ciągłemu przebywaniu w wirtualu”.

O projekcie REkreacja pisałem dość obszernie w artykule Szczecin potrzebuje właśnie takich działań. Dziś chciałbym Wam pokazać jedną z akcji, która powstała właśnie w ramach wyżej wspomnianego projektu.

„Żyj w pięknie” miało na celu zwrócenie uwagi szczecinian na zaniedbaną przestrzeń naszego miasta oraz przekształcenie przynajmniej jej części w miłą dla oka. 8 listopada ponad dwadzieścia osób spotkało się, by dokonać metamorfozy szarego terenu wokół szkoły. Byli to zarówno uczniowie, jak i mieszkańcy okolicznego osiedla. W ruch poszły kolorowe spreje, a także mech, z którego wykonane elementy były dodatkiem do tradycyjnego graffiti. Takie połączenie farb i roślinności jest innowacyjnym rozwiązaniem, niestosowanym do tej pory w Szczecinie.

Sądzę, że ta inicjatywa to bardzo dobry pomysł, ponieważ wszyscy biorą w niej udział, to jest nasze miasto i razem troszczymy się o dobro wspólne.
– jedna z uczennic szkoły

Mikroinicjatywa „Żyj w pięknie” realizowana została przez nauczycielki Gimnazjum nr 12 – Annę Czerwik i Elżbietę Dymną oraz społeczne aktywistki Zuzannę Krysiak, Joanną Tyszkiewicz i Annę Urbanowicz w ramach projektu „REkreacja. Profesjonalny Menedżer Społeczny” finansowanego przez Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Efekt prac możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach:

{gallery}wiadomosci_2014/11.24/1{/gallery}

Autor: Paweł Krzych

Źródło: szczecinblog.pl

Dodaj komentarz