fbpx

Medyczny cud w USA. Serce 36-letniego Johna Ogburga ruszyło po ponad 40-minutowej reanimacji

Medyczny cud  wydarzył się w USA. Serce 36-letniego Johna Ogburga ruszyło po ponad 40-minutowej reanimacji, choć  zazwyczaj do nieodwracalnych zmian w mózgu dochodzi już po pięciu minutach niedotlenienia.

Dramatyczna sytuacja rozegrała się na ulicach Charlotte w amerykańskim stanie Karolina Północna. Pracujący przy komputerze John Ogburg nagle zasłabł i upadł na podłogę. Obok kawiarni, w której przebywał mężczyzna, przechodził policyjny patrol. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą. W tym czasie pracownicy kawiarni wezwali karetkę. Policjanci rozpoczęli resuscytację i nie przerywali jej aż do przyjazdu pogotowia. Reanimacja 36-latka trwała ponad 40 min.

John Ogburn trafił do szpitala, gdzie lekarze przez trzy doby utrzymywali go w stanie śpiączki farmakologicznej. Obecnie mężczyzna czuje się dobrze. Ma jedynie problemy z klatką piersiową, a to z powodu trwającej rekordowo długo akcji reanimacyjnej. Pacjent wyraził wdzięczność tym, którzy jako pierwsi ruszyli mu z pomocą i walczyli o jego życie.

 

Źródło: medonet.pl

One thought on “Medyczny cud w USA. Serce 36-letniego Johna Ogburga ruszyło po ponad 40-minutowej reanimacji

Dodaj komentarz