fbpx

Najdłuższy wiszący most na świecie gotowy  do otwarcia. Znajduje się tuż przy granicy z Polską

Sky Bridge 721 zlokalizowany w Górach Orlickich przy granicy z Polską, to najdłuższy, wiszący spacerowy most na świecie. Pierwsi turyści będą mogli po nim przejść już 13 maja. Co pół godziny na most będzie mogło wejść 200 osób.

W niedzielę z sukcesem zakończyły się ostatnie próby obciążeniowe. Pierwsi goście wejdą na most w piątek 13 maja 2022 r. o godzinie 10.00. Przerzucony nad doliną Młyńskiego Potoku (Mlynsky Potok) w Górach Orlickich Sky Bridge ma dokładnie 721 metrów długości. Konstrukcja połączyła dwa masywy: Slamnik i Chlum. W najwyżej położonym miejscu odwiedzający most turyści znajdą się na wysokości prawie 100 metrów nad ziemią. Będzie można z niego podziwiać masyw Śnieżnika. Most jest jednokierunkowy. Po jego przejściu do pokonania pozostanie 2,5-kilometrowa ścieżka turystyczna. Przy większych porywach wiatru most będzie zamykany, podobnie jak dzieje się to w przypadku eksploatowanych w górach kolejek linowych.

Bilety można rezerwować już teraz za pośrednictwem strony internetowej. Ceny uzależnione są od wygody turystów, ponieważ można wybrać wariant z wykorzystaniem kolejki linowej. Bez takiego wsparcia bilet na most bez wcześniejszej rezerwacji kosztuje 390 koron, czyli około 75 złotych. Organizatorzy radzą wcześniejszą rezerwację, ponieważ jest duże zainteresowanie, a bilety z wcześniejszą rezerwacją kosztują 40 koron taniej. Kurort Dolna Morawa, który zainwestował w wiszący most, przygotował różnego rodzaju pakiety biletów, które pozwalają odwiedzić także inne atrakcje.

Do Dolnej Morawy można dojechać samochodem z przejścia granicznego Boboszów-Dolni Lipka.

2 thoughts on “Najdłuższy wiszący most na świecie gotowy  do otwarcia. Znajduje się tuż przy granicy z Polską

Dodaj komentarz