Od 16 lat wraca z Afryki do swojej niepełnosprawnej ukochanej

Mówi się , że miłość nie zna odległości. Wspaniałym dowodem na to jest ten zakochany bocian, który od 16 lat przemierza kilkanaście tysięcy kilometrów, by odwiedzić swoją niepełnosprawną partnerkę.  Historia Klepetana i Maleny rozpoczęła się wiele lat temu w Brodskim Varoszu na wschodzie Chorwacji, tuż przy granicy z Bośnią i Hercegowiną.

Stjepan Vokić, wdowiec mieszkający w Chorwacji, w 1993 roku przygarnął postrzeloną przez myśliwych samicę bociana, nazwał ją Malena. Udomowił ją do tego stopnia, że – jak zapewnia – razem oglądają telewizję. Po jakimś czasie, w zbudowanym na szczycie dachu gnieździe, Marlene zaczął odwiedzać adorator, który otrzymał imię Klepetan.

Z czasem ptasia relacja się zacieśniła, lecz gdy nastała jesień, Klepetan kierowany instynktem wyemigrował do ciepłych krajów. Malena nie poleciała, nie pozwoliła jej na to niepełnosprawność. Jednak wiosna przyniosła wielką radość gdy wszyscy ujrzeli Klepetana, który wrócił do swojej partnerki.

Od tamtej pory minęło 16 lat, a Klepetan wciąż co roku przylatuje do Maleny,  za każdym razem pokonując dystans około 14 tysięcy kilometrów dzielący Chorwację i południe Afryki. Para doczekała się przez ten czas 62 piskląt. Klepetan przylatuje zawsze w marcu o tej samej porze. Vokić przygotowuje wtedy dla niego dużą porcję ryb, by od razu pożywił się po długiej podróży. Malena w zimie żyje w zbudowanej dla niej komórce z ogrzewaniem i akwarium z rybami. Czuły opiekun smaruje maścią jej nogi, żeby skóra nie wysychała z braku wody.

 

Źródło: boredpanda

5 thoughts on “Od 16 lat wraca z Afryki do swojej niepełnosprawnej ukochanej

 • 19 kwietnia 2018 at 21:28
  Permalink

  Ludzie powinni czasem brać przyklad ze zwierząt…

  Reply
 • 19 kwietnia 2018 at 22:39
  Permalink

  Piękna historia i wielki ukłon dla tego Pana… Brawo 🙂

  Reply
 • 19 kwietnia 2018 at 23:11
  Permalink

  Cudna historia 🙂

  Reply
 • 20 kwietnia 2018 at 19:53
  Permalink

  Niebywałe…

  Reply

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: