fbpx

Wspólne dojazdy do pracy. Genialny pomysł Warszawiaka

Poranne korki w większości polskich miast to niemal norma. W najgorszej sytuacji znajdują się mieszkańcy dzielnic położonych z dala od centrum oraz miejscowości położonych pod miastem. Szczególnie oni każdego dnia poświęcają sporo czasu, żeby dotrzeć do pracy i wrócić z niej.

Jeden z mieszkańców Warszawy wpadł na genialny pomysł. Postanowił zrzeszyć wszystkich sąsiadów, którzy zmagają się z podobnym problemem. Przy użyciu prostego narzędzia – grupy na Facebooku – utworzył platformę do dzielenia przejazdów.

Po co marnować puste miejsca w Twoim samochodzie? Grupa stworzona do organizowania wspólnych przejazdów mieszkańców Wawra, Józefowa i Otwocka. Do pracy, na wydarzenia, na uczelnię – czytamy w opisie grupy.

Zasady korzystania z dobrodziejstw grupy Jedziemy razem – Wawer Józefów Otwock są bardzo proste. Wystarczy zamieścić ogłoszenie, które musi zawierać informacje:

  • oferuję miejsce czy szukam miejsca?
  • z jakiego adresu jadę?
  • na jaki adres jadę?
  • o której godzinie jadę?
  • ile mam miejsc w samochodzie?
  • czy żądam zapłaty za przejazd (jeżeli tak, to w jakiej wysokości?)

Jeśli skompletujemy wszystkie potrzebne dane, możemy zamieścić ogłoszenie i… czekać na swoją szansę. A prawdopodobieństwo złapania potrzebnego kursu nie jest tak małe, jakby się mogło wydawać. W chwili obecnej grupa zrzesza już ponad 1110 osób. Wydaje się więc, że idea jest strzałem w dziesiątkę. Pomysłodawca wypełnił potrzebną niszę, a korzystanie z wspólnych przejazdów pozwala zyskać czas, pieniądze i ogranicza ilość emitowanych  zanieczyszczeń.

 

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz