fbpx

Uratowali lisa z hodowli na futra. Teraz zwierzę zachowuje się jak pies

Chociaż narodził się w hodowli, uśmiechnęło się do niego szczęście. Lis o imieniu Finnegan został adoptowany przez pewną rodzinę, dzięki czemu nie skończył jako szalik czy czapka. Zwierzę odwdzięcza się swoim wybawcą na swój niezwykle uroczy sposób. 

Lisy to piękne i pełne wdzięku zwierzęta, żyjące dziko w lasach całego świata. Znanych jest dwadzieścia jeden gatunków tych ssaków. Do najczęściej występujących należą lis rudy oraz lis polarny.

Na świecie istnieje wiele fundacji, grup czy  stowarzyszeń, które ratują lisy, wykupując je z ferm. Takich zwierząt nie można niestety wypuścić na wolność, gdyż po prostu by sobie nie poradziły. Mogą jednak zostać adoptowane.

Fundacja SafeFox jest jedną z takich właśnie organizacji. Wśród jej podopiecznych jest wyciągnięty z niewoli lisek o imieniu Finnegen.

Został on przygarnięty przez pewną rodzinę, która dała mu wspaniały dom. Lisek nie został obojętny na okazaną mu miłość i stał się wspaniałym towarzyszem. Zachowuje się niemal jak pies. Bardzo lubi się bawić z dziećmi, biegać za nimi, cały czas radośnie zaczepia ludzi. Kocha być głaskany i przytulany. Właściciele chcieli się podzielić wspaniałym liskiem z innymi. W internecie znajdziemy sporo filmików z jego udziałem. Prawda, że jest przeuroczy?

 

Podczas zabaw, wydaje radosne dźwięki, przypominające śmiech. Widać, że jest szczęśliwy.

Na szczęście, coraz więcej domów mody rezygnuje z prawdziwych futer, zamieniając je na sztuczne.

Należy też pamiętać, że są to dzikie zwierzęta i spotykając lisa, nie podchodźmy do niego. Jeśli jednak sam do nas podchodzi i nie ucieka, może oznaczać, że choruje na wściekliznę. Żadna inna grupa zwierząt nie zapada tak łatwo na tę chorobę, a ta w bardzo szybkim tempie rozprzestrzenia się na całą populację.

Fundację SaveFox można wspomóc, wpłacając datek na dowolną kwotę. Zostanie ona w całości przekazana na ochronę lisów. Możemy też zaadoptować zwierzę, niekoniecznie zabierając je do domu. Wszelkie informacje dostępne są na stronie: www.savefox.org

Dodaj komentarz