fbpx

Siła dobroci. Kobieta spontanicznie oferuje bezdomnemu pracę i dom

Pewna kobieta zaproponowała bezdomnemu mężczyźnie pracę i pomoc materialną po 25-minutowej rozmowie. Nie przypuszczała, że zmieni to jego życie na zawsze. I zarazem swoje…

Danielle MacDuff podczas rozmowy z Brianem Bannisterem zorientowała się, że to niezwykle dobry człowiek, który po prostu znalazł się w trudnej sytuacji życiowej. Po 25 minutach Danielle zaproponowała mężczyźnie pracę na swojej farmie.

Bannister do tej pory pomieszkiwał w szopie. Jak wspomina, poddał się całkowicie po trudnych doświadczeniach życiowych, które obejmowały traumę z dzieciństwa, przezwyciężenie uzależnienia, śmierć pierwszej żony w wypadku, i drugiej z powodu raka.

Propozycja MacDuff przywróciła mu nadzieję na nowe życie, a gospodarstwu Danielle przyniosła dodatkowe bardzo pracowite ręce do pracy, której w gospodarstwie rolnym nie brakuje. Brian przyznał, że 40 lat wcześniej pracował na farmie.

To mnie niesamowicie wzruszyło. Oferta Danielle przyszła prosto z serca, chciałbym jej dziękować  każdego dnia – mówi ze łzami w oczach Bannister. Każdego dnia mężczyzna dostaje podwózkę na farmę, gdzie pomaga rodzinie Danielle w opiece nad 200 zwierzętami, w tym kozami, krowami i końmi.

Przyjaźń, która rozwinęła się z czasem między tymi dwoma mieszkańcami Ontario doprowadziła MacDuff do założenia zbiórki na portalu GoFundMe, aby pomóc Brianowi stanąć na nogi. W ramach akcji udało się zebrać prawie 10 000 CAD, które Brian wydał na swoje pierwsze od dwóch lat golenie i strzyżenie, oraz na zakup telefonu.

bezdomnemu

MacDuff pomogła również w zorganizowaniu pomocy finansowej dla Bannistera poprzez zbiórki wśród lokalnej społeczności. Dzięki niej Brian stanął na nogi i znalazł pokój w hotelu.

On nie ma pojęcia, jak to dla mnie ważne. Jest bardzo przyjazny dla moich dzieci, pracowników i zwierząt. Moim marzeniem byłoby zapewnienie nowego życia wszystkim bezdomnym. Dlatego próbuję jednoczyć ludzi, aby wszyscy znaleźli schronienie –wyznała Danielle.

bezdomnemu

 

Przeczytaj też:

 

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Źródło: Good News Network

 

One thought on “Siła dobroci. Kobieta spontanicznie oferuje bezdomnemu pracę i dom

  • 11 marca 2023 at 11:29
    Permalink

    Wzruszający gest, dobrzy ludzie jeszcze istnieją!

    Reply

Dodaj komentarz