fbpx

Wyciągnęli z oceanu 103 tony śmieci. Nowy rekord

Zajmująca się czyszczeniem oceanów grupa Grupa Ocean Voyages Institute, ustanowiła w tym tygodniu rekord. W ciągu 48 dni udało im się wyciągnąć 103 tony śmieci z wód Oceanu Spokojnego. Nie zamierzają jednak na tym poprzestać, zaplanowana już jest kolejna wyprawa.

Dla grupy Grupa z Ocean Voyages Institute nie jest to pierwsza wyprawa tego typu. W ubiegłym roku w trakcie 25 dni jej członkowie zebrali blisko 50 ton plastiku. W tym roku udało im się zebrać dwa razy więcej, czym pobili własny rekord.

W ciągu 48 dni wyłowili 103 tony plastiku zalegającego w Oceanie Spokojnym. Mary Crowley, założycielka i dyrektorka grupy, mówi, że wkrótce wracają, by zebrać jeszcze więcej śmieci.

“Jestem bardzo dumna z naszej ciężko pracującej załogi. Przekroczyliśmy nasz cel, jakim jest zebranie ponad 100 ton toksycznych plastików i zagubionych sieci – w tych trudnych czasach nadal pomagamy przywracać zdrowie naszego oceanu, co pozytywnie wpływa na nas i naszą planetę” – mówi Crowley.

Zespół ma do dyspozycji specjalnie wyposażony statek. Dzięki radarom lokalizuje porzucone sieci oraz skupiska plastiku. Oprócz tego ma do dyspozycji najlepszy sprzęt do wyławiania śmieci. Te po wyłowieniu są wysyłane do sortowni i firm zajmujących się recyklingiem. Grupa stara się, aby nic nie trafiło na wysypiska.

Źródło: oceanvoyagesinstitute.org

 

Dodaj komentarz