fbpx

Lego będzie sprzedawać klocki dostosowane dla niewidomych dzieci

We wrześniu na rynku pojawi się kolejny produkt firmy LEGO, który łączy edukację z zabawą w niezwykle wartościowy sposób. Mowa o klockach Lego Braille Bricks, które są stworzone specjalnie z myślą o niewidomych i niedowidzących dzieciach. Te unikalne klocki będą wspomagać proces nauczania czytania w alfabecie Braille’a.

Na każdym klocku znajduje się narysowana litera, cyfra lub znak, a także odpowiednia liczba wypukłych punktów, dokładnie tak, jak przedstawiane są w tradycyjnym alfabecie Braille’a. W ten sposób zabawka staje się nie tylko źródłem rozrywki, ale przede wszystkim narzędziem edukacyjnym.

Co ciekawe, LEGO od 2020 roku przekazuje te klocki szkołom i specjalistycznym placówkom dla dzieci z wadami wzroku. Teraz, dzięki wprowadzeniu ich do regularnej sprzedaży, klocki Braille Bricks będą dostępne również do wykorzystania w domowym zaciszu.

Produkt będzie dostępny w wielu krajach świata. Początkowo w krajach anglojęzycznych, takich jak Wielka Brytania, Irlandia, USA czy Australia, ale także w pięciu krajach francuskojęzycznych, m.in. w Belgii czy Kanadzie. Firma zapowiada również wprowadzenie klocków w innych wersjach językowych, takich jak włoska, niemiecka czy hiszpańska, w przyszłym roku.

Zestaw składający się z 287 kolorowych klocków będzie kosztował około 420 zł. Co więcej, dla rodziców i opiekunów, pakiet będzie zawierał listę pomysłów na różnorodne gry edukacyjne, które zaangażują całą rodzinę.

Europejska Unia Niewidomych (EBU) podkreśla ogromne znaczenie nauki alfabetu Braille’a. Jak twierdzi organizacja, biegłość w czytaniu i pisaniu w tym alfabecie przekłada się na wyższy poziom edukacji oraz lepsze perspektywy zawodowe dla osób niewidomych i niedowidzących.

Dodaj komentarz