fbpx

Niemal pół tysiąca osób wzięło udział w Biegu po Nowe Życie w warszawskim Wilanowie

Blisko 500 osób uczestniczyło w 23. edycji Biegu po Nowe Życie, który odbył się w warszawskiej dzielnicy Wilanów. Jest to największa w kraju akcja mająca na celu promocję transplantacji narządów.

W wydarzeniu wzięli udział nie tylko lekarze i koordynatorzy ds. transplantacji, ale również znane osobistości ze świata kultury, sportu i muzyki. Jak poinformował Arkadiusz Pilarz, dyrektor imprezy, liczba drużyn w sztafetach przekroczyła 90. Wśród osób prowadzących sztafety byli Przemysław Saleta, Michał Mikołajczak, Kamila Kamińska i wielu innych.

Przemysław Saleta, znany sportowiec i jednocześnie współzałożyciel Biegu, podkreślił w rozmowie z reporterem RMF FM, Michałem Dobrołowiczem, że im więcej mówi się o transplantacjach, tym bardziej rośnie świadomość społeczna na ten temat. Zaznaczył, że uczestniczy w biegu od samego początku i każda edycja jest nieco inna.

Jeden z biegaczy zauważył również, że klimat imprezy jest niezwykle serdeczny. “Wszyscy czujemy się tu jak jedna wielka rodzina związana z przeszczepami. Atmosfera jest naprawdę ciepła,” zauważył.

W tym roku po raz pierwszy w biegu uczestniczyła również młodzież ze szkół z 18 różnych dzielnic Warszawy.

Dodaj komentarz