fbpx

Czerwony Rower – warszawska knajpa na Pradze, w której zamawiając jedzenie, pomaga się innym

928a34336497bc28c1fa6f9599bd5700

Zjeść tanio i smacznie, a jednocześnie wesprzeć potrzebujących? Kuchnia Czerwony Rower udowadnia, że pogodzenie biznesu gastronomicznego ze szlachetnym celem jest możliwe.

Media wychwalają innowacyjny model biznesowy ‘kup parę i oddaj parę’, który jest sposobem na udaną komunikację z odbiorcą (m.in. okularowe imperium Warby Parker i skarpetkowy start-up Many Mornings). Można jednak wspierać potrzebujących inaczej. Jeśli bywacie czasem w okolicy Dworca Wileńskiego w Warszawie, koniecznie zajrzyjcie do Kuchni Czerwony Rower. Miejsce oferuje domowe obiady w niskich cenach, a jednocześnie reaguje na potrzeby innych osób. Jak?

kuchnia post
Zamawiając danie główne (6 zł) lub zupę (3 zł) część rachunku przeznaczamy na wsparcie Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, które zajmuje się pomocą osobom bezdomnym i niepełnosprawnym.
Kuchnia współpracuje także z Domem Rotacyjnym, czyli ośrodkiem, który pomaga wychodzić ludziom z bezdomności. Przykładem takiego działania jest chociażby zatrudnienie w kuchni emigranta ze Sri Lanki, który nie był w stanie znaleźć w Polsce zakwaterowania.
Działania prospołeczne prowadzone na ulicy Targowej nie są jednak niczym nowym – restauracja jest rozwinięciem dotychczasowej działalności, jaką od 2002r. prowadziła na warszawskiej Pradze Północ Stołówka Stowarzyszenia Otwarte Drzwi.

DSC0450 1024x680
Nowe miejsce to nowe menu, które każdego dnia oferuje inne danie kuchni polskiej – wśród propozycji znajdziemy pierogi, kaszankę, kotlet z selera, czy zupę szczawiową.

 

Źródło:fpiec.pl

Dodaj komentarz