fbpx

Tysiące Australijczyków podniesionych na duchu zdjęciami zwęglonych krajobrazów, które już zaczynają dochodzić do siebie po pożarach

Tysiące Australijczyków podniesionych na duchu tymi niesamowitymi zdjęciami roślinności wyrastającej na obszarach, które zostały spalone na węgiel po szalejących pożarach.

Zdjęcia te zostały zrobione przez australijskiego fotografa Murray’a Lowe’a na obszarze Kulnury w regionie Central Coast w Nowej Południowej Walii.

“Wybrałem się dziś na spalone tereny, żeby pokazać, jak australijska roślinność reaguje na ogień, i jak szybko się regeneruje i powraca do życia” – pisze Lowe w poście na Facebooku. – “Nawet bez deszczu, życie na nowo odradza się z popiołów, przebijając się przez spaloną korę drzew, i cykl życia zaczyna się na nowo.”

“To bardzo podnoszące na duchu, widzieć, jak roślinność odżywa” – dodaje.

Jeden z użytkowników Facebooka podziękował mężczyźnie za podzielenie się tymi zdjęciami, mówiąc: “Myślę, że wszyscy są niezmiernie szczęśliwi, widząc twoje piękne fotografie, które po tylu tygodniach cierpienia pokazują coś dobrego – to daje nam nadzieję.”

Inny komentujący dodaje: “Dziękuję, Panie Lowe! To miłe uczucie, widzieć, jak po tej tragedii przyroda powraca do życia.”

Odkąd Lowe opublikował swoje zdjęcia w mediach społecznościowych na początku tygodnia, zostały one udostępnione ponad 39 tysięcy razy.

Lowe teraz sprzedaje odbitki swoich zdjęć, by móc przeznaczyć cały dochód na rzecz działań w celu udzielenia pomocy po minionych pożarach.

“Nawet w swoich najśmielszych marzeniach nie spodziewałem się takiego odzewu” – napisał później. – “To jednocześnie pouczające, jak i podnoszące na duchu.”

 

Lowe nie jest jedyną osobą dzielącą się zdjęciami odradzającego się krajobrazu; Szpital dla Koali opublikował swoje własne zdjęcia powracającej zieleni w Port Macquarii, Nowej Południowej Walii.

Inni użytkownicy mediów społecznościowych dzielą się nowymi zdjęciami, ukazującymi roślinność wyrastającą ze zgliszczy, a tymczasem międzynarodowe grupy aktywistów jednoczą się wokół australijskich prowincji, które nadal zmagają się z pożarami.

 

Źródło: goodnewsnetwork.org

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

 

One thought on “Tysiące Australijczyków podniesionych na duchu zdjęciami zwęglonych krajobrazów, które już zaczynają dochodzić do siebie po pożarach

  • 16 stycznia 2020 at 21:56
    Permalink

    To wspaniała wiadomość <3

    Reply

Dodaj komentarz