fbpx

Doradca premiera Japonii upomniany przez mamę. Przeprosił za swoje zachowanie

Doradca premiera Japonii Seiji Kiharazostał upomniany przez swoją mamę, po tym, jak włożył ręce do kieszeni podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych. Polityk oficjalnie przeprosił za swoje zachowanie.

Incydent miał miejsce w piątek 13 stycznia, po spotkaniu szefa japońskiego rządu z prezydentem USA w Waszyngtonie. Kamery zarejestrowały, jak w pewnym momencie polityk włożył obie ręce do kieszeni, w Japonii zostało odebrane jako oznaka złego wychowania. Sam polityk przyznał, że do przeprosin skłonił go telefon matki, która zasugerowała mu “zaszycie sobie kieszeni”.

Ręce w kieszeniach

Po spotkaniu, w Japonii szerokim echem odbiło się nagranie zarejestrowane podczas rozmowy Kishidy z dziennikarzami przed rezydencją prezydenta Stanów Zjednoczonych. Widać na nim stojącego w tle za premierem Seiji Kiharę, zastępcę szefa gabinetu premiera Japonii. W pewnym momencie wkłada on obie ręce do kieszeni. Po uświadomieniu sobie, że jest przed kamerą, szybko się poprawił i złożył dłonie przed sobą. Nagranie, na którym widać zachowanie polityka, na swoim koncie na Twitterze opublikowała m.in. “Asahi Shimbun”, jedna z największych japońskich gazet.

Jak zauważył brytyjski “Guardian”, pod wpisem szybko pojawiło się wiele komentarzy krytycznych wobec zachowania polityka. Autor jednego z nich oskarżył Seiji Kiharę o złe maniery, inny sugerował, że włożenie rąk do kieszeni obrazuje jego “codzienne nastawienie”. “Co ten facet robi?!”, “W zwykłych firmach zostałby zdegradowany” – pisali oburzeni Japończycy.

W reakcji na zaistniałą sytuację Seiji Kihara w publicznym wystąpieniu przeprosił za swoje zachowanie, podczas panelu dyskusyjnego, opublikowanego na YouTube 18 stycznia.

Polityk przyznał, że negatywne komentarze czytała też jego matka, która zadzwoniła do niego mówiąc, że “przyniósł jej wstyd”. Zasugerowała też, aby “zaszył sobie kieszenie”.

Kihara dodał na swoją obronę, że jest “osobą, która podczas chodzenia i rozmyślania wkłada ręce do kieszeni”.

— Zastanawiałem się wtedy, jak najlepiej przekazać przyjazne stosunki między Japonią a Stanami Zjednoczonymi, które zostaną pokazane na szczycie — powiedział, wyraźnie rozbawiając pozostałych gości panelu.

Źródło: The Guardian

 

Dodaj komentarz