fbpx

Zawsze marzyliście żeby podróżować, ale macie tysiące wymówek? Przeczytajcie to….

„Śpiewać każdy może,
Trochę lepiej, lub trochę gorzej,
Ale nie o to chodzi,
Jak co komu wychodzi.
Czasami człowiek musi,
Inaczej się udusi,
Uuu …”

Zapewne wiele osób kojarzy ten tekst z piosenki w brawurowym wykonaniu Jerzego Stuhra z roku 1977.

Parafrazując klasyka, chcemy się dziś odnieść do podróżowania. Bo z nim jest podobnie, jak ze śpiewaniem:) Jedni wiedzą doskonale, o co w tym wszystkim chodzi i potrafią sami wszystko zorganizować, nie mają problemu z wyborem, gdzie pojechać, co zobaczyć i kogo spotkać. Inni z kolei błądzą jak dzieci we mgle i brakuje im wiedzy oraz samodzielności w tym zakresie. Są też i tacy, którzy chcieliby, ale się boją:)  Niemniej jednak, ten zew przygody w wielu jednak drzemie, tylko nie zawsze wiedzą jak, albo nie mają z kim, albo nie mają czasu 😉 itd. Wymówki można mnożyć. Tyle, że  jak śpiewa Jerzy Stuhr: „Czasami człowiek musi, inaczej się udusi”. Zwłaszcza kiedy przychodzi lato i zewsząd dochodzą nas słuchy o następnym fantastycznym trampingu Andrzeja po Andaluzji czy wyprawie Agnieszki do Gruzji. I co wtedy? Czy faktycznie jesteśmy jedynie skazani na oglądanie zdjęć wrzucanych na Facebooku przez naszych znajomych? Czy rzeczywiście co rok musimy słuchać z zazdrością opowieści znajomych, którzy odwiedzili kolejny, piękny zakątek Polski, Europy czy świata? Oczywiście, że nie. Bo podróżowanie jest dla wszystkich! Bez ograniczeń.

 

Niejednokrotnie podkreślamy i piszemy o tym, że świat jest ujmująco  złożony, kulturowo urozmaicony i krajobrazowo przepiękny. Dlaczego nie mielibyśmy go doświadczać w realu?

Niestety, ludzka natura jest jednak przewrotna. Czasami pomimo chęci i zamiaru realizacji jakiegoś przedsięwzięcia szukamy pretekstu, aby czegoś nie zrobić. Mijają  długie tygodnie, miesiące i lata, a my wciąż tkwimy w postanowieniu, że może kiedyś…Przemawiać może za tym lenistwo, brak środków czy też lęk przed nieznanym.  Czy faktycznie muszą to być czynniki dyskwalifikujące nas z wyjazdu marzeń? Okazuje się, że nie. Autorka książki “Jak tanio podróżować w każdym wieku i mieć z tego frajdę. 7 fikcyjnych wymówek, które powstrzymują Cię przed wyjazdem i jak temu zaradzić” udowadnia, że te wszystkie przeszkody tkwią jedynie w naszej głowie i przy odrobinie dobrej woli są proste sposoby, aby je obejść. Z książki dowiesz się że ani wiek, ani status materialny ani płeć nie determinuje naszych możliwości wyjazdowych. Czy koniecznie musi się kończyć na zazdroszczeniu sąsiadowi, że włóczył się camperem po Europie?  Oczywiście, że nie. Jeśli Twoją wymówką jest brak wiedzy, jak taki wyjazd zorganizować albo brak języka czy pieniędzy – wyprowadzamy Cię z błędu i zapewniamy, że i to da się „przeskoczyć”. Trzeba tylko chcieć.  My to już wiemy, bo przeczytaliśmy książkę:)  Polecamy !!!!!! Książka w formie e-booka do zamówienia TU

A Ty? Jakie masz plany na wakacje czy urlop?

Dodaj komentarz