Wybitny profesor biochemii ostrzega – technologia 5G jest “najgłupszym pomysłem w historii tego świata”

Wejście na rynek międzynarodowy technologii piątej generacji (5G) jest już na zaawansowanym etapie, pomimo coraz głośniejszego sprzeciwu naukowców i pracowników służby zdrowia, którzy desperacko starają się ostrzec przed zagrożeniami które wnosi sieć 5G.

Ani rządy ani branże zaangażowane we wprowadzenie 5G na rynek, nie przejmują się kwestią dobra i bezpieczeństwa publicznego. Dzieje się tak ponieważ owa technologia zapowiada się na niezwykle opłacalną. Jej obecność zmusi jednak wszystkich ludzi  na świecie do życia w powoli kształtującej się technokracji.

Silny głos sprzeciwu wobec wprowadzania technologii 5G reprezentuje Martin L. Pall, doktor nauk humanistycznych, zasłużony profesor biochemii i podstawowych nauk medycznych na Uniwersytecie Stanu Waszyngton. W swoim badaniu i późniejszej jego analizie, profesor zwraca szczególną uwagę na problemy kryjące się za pozytywną otoczką technologii 5G.

Instalowanie dziesiątek milionów anten sieci 5G, bez wcześniejszego wykonania choćby jednego testu na szkodliwość biologiczną, wydaje się być najgłupszym pomysłem w historii tego świata.” – dr Martin L. Pall

W swoim raporcie Pall przedstawia cztery wyjaśnienia, tłumaczące dlaczego 5G jest znacznie groźniejsza od poprzednich generacji technologii bezprzewodowej:

 1. Nadzwyczajnie wysoka ilość anten planowanych do zainstalowania.
 2. Ogromnie wysoka moc wyjściowa, która będzie konieczna by zapewnić odpowiednią przenikliwość.
 3. Niezwykle wysoki poziom pulsacji.
 4. Oczywisty wysoki poziom oddziaływania częstotliwości 5G na grupy na nie narażone będzie prawdopodobnie zawierał czujnik napięcia owych grup.

Rozpoczyna, mówiąc o aktualnych standardach bezpieczeństwa dla technologii generacji 2G/3G i 4G, słusznie wskazując, że wytyczne zaakceptowane przez władze ignorują wszelkie niepożądane reakcje, które występują w określonych dawkach i przy określonej ekspozycji poniżej uznanych standardów. Innymi słowami, wytyczne te są bez znaczenia kiedy chodzi o kwestię bezpieczeństwa. Dalej przechodzi do dyskusji nad szkodliwym wpływem technologii 5G na ludzkie zdrowie, wymieniając osiem głównych, niepożądanych skutków:

 1. Obniża płodność.
 2. Powoduje skutki na tle neurologicznym/neuropsychiatrycznym.
 3. Sprzyja komórkowym uszkodzeniom DNA.
 4. Wzrost zjawiska apoptozy – zaprogramowanej śmierć komórki.
 5. Sprzyja generowaniu stresu oksydacyjnego i wolnych rodników.
 6. Powoduje niepożądane skutki w układzie. dokrewnym (hormonalnym).
 7. Powoduje nadmierne stężenie wapnia w przestrzeni wewnątrzkomórkowej.
 8. Zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia raka.

Poniższa prezentacja jest cennym darem dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć o co tak naprawdę chodzi z technologią  5G, tłumaczy też jak można z nią walczyć:

 

Dr Pall nie jest jedynym specjalistą ostrzegającym przed szkodliwym wpływem nowej technologii, pomimo tego wejście 5G na rynek postępuje i nie wydaje się, żeby coś spowalniało ten proces. Dr Martin Blank z Wydziału Fizjologii i Biofizyki komórkowej Uniwersytetu Columbia, tak podsumowuje jego ocenę:

“Stworzyliśmy coś co nas krzywdzi i wydostaje się nam spod kontroli. Przed wynalezieniem żarówki przez Edisona, w naszym środowisku było naprawdę mało promieniowania elektromagnetycznego. Dzisiejsze wyniki są o wiele, wiele wyższe od poziomu promieniowania w środowisku naturalnym i gwałtownie rosną, dzieje się tak dzięki wszelkim urządzeniom emitującym takie promieniowanie. Mówiąc bez ogródek, niszczą one żywe komórki naszego ciała i przedwcześnie nas zabijają. ”

 

Źródło: Walking Times

Tłumaczenie: Joanna MM

5 thoughts on “Wybitny profesor biochemii ostrzega – technologia 5G jest “najgłupszym pomysłem w historii tego świata”

 • 29 marca 2019 at 09:14
  Permalink

  Nie przyglądajmy się biernie temu, jak ktoś ładuje sobie kieszenie kosztem naszego zdrowia. Może więcej ludzi powinno powiedzieć STOP szkodliwemu elektrosmogowi, a w tym 5G i towarzyszącej temu propagandzie? A poza tym przestrzeń publiczna jest święta i łapy precz od ciągłego podnoszenia norm promieniowania elektromagnetycznego – STUKROTNIE! Jakim prawem obowiązujące normy podnosi się z dnia na dzień razy sto? Nie życzę sobie silnego, a zwłaszcza PRZYMUSOWEGO promieniowania w moim otoczeniu, promieniowania, przed którym nie będzie ucieczki. Bo mogę zrezygnować z palenia papierosów, z picia kawy i mnóstwa innych rzeczy, które uważam za szkodliwe, ale tutaj WYBORU NIE BĘDZIE.

  Reply
 • 29 marca 2019 at 18:45
  Permalink

  Dziękuję za tłumaczenie, dobra robota!
  Niezrozumiały jest tylko punkt 4 “Oczywisty wysoki poziom oddziaływania częstotliwości 5G na grupy na nie narażone będzie prawdopodobnie zawierał czujnik napięcia owych grup.” Podejrzewam, że chodzi o napięcie błony komórkowej, a konkretnie o tzw. pompę wapniową, której działanie fale radiowe zakłócają, co jest przyczyną większości negatywnych skutków zdrowotnych tego promieniowania – od uszkodzeń DNA, poprzez nowotwory, po problemy neurologiczne i wiele innych.
  Zdaje mi się też, że prof. Pall nie ma wykszlacenia humanistycznego. Z tego, co się orientuję, jest fizykiem i biochemikiem.

  Bardzo polecam artykul prof. Pall’a:
  Pall M. 5G: Great risk for EU, U.S. and international health: Compelling evidence for eight distinct types of great harm caused by electromagnetic field (EMF) exposures and the mechanism that causes them. European Academy for Environmental Medicine. Published May 2018.
  http://www.5gappeal.eu/wp-content/uploads/2018/06/pall_2018.pdf .

  Reply
 • 2 kwietnia 2019 at 14:39
  Permalink

  Ale nikt nie chce instalować nowej technologii bez wcześniejszych testów, testy są przeprowadzane i nie ma żadnych argumentów, żeby wstrzymać budowę 5g.

  Reply
 • 7 kwietnia 2019 at 13:02
  Permalink

  Więcej nadajników, za to znacznie mniejsza moc. Każdy ma w domu i w pracy odpalone wifi, to w zasdzie wychodzi podobnie. A testy były prowadzone, więc dziwię się, że profesor coś takiego powiedział to trochę pokazuje, że chyba nie jest bardzo dobrze zorientowany w tym temacie.

  Reply
 • 6 czerwca 2019 at 23:28
  Permalink

  Każdy organizm reaguje na bodźce zewnętrzne i tak szum przyczynia się do ospałości i głuchoty- wiem to z własnego doświadczenia. Sądzę, że organizm ludzki, również jest poddany polu w którym się znajduje bo reaguje świadomie, czy też nie na jego działanie w postaci dźwięku i barw obrazu. Wielkość natężenia pola może mieć istotny wpływ na wytrzymałość organizmu, a zatem jego żywotność.

  Reply

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: