Prezent syna dla matki – nowa nerka

Noah Harrison oddał nerkę swojej matce, Erice Johnson – Zdjęcie: John Russell

Dziewiętnastolatek Noah Harrison, od zawsze wszystkie prezenty dla matki robił ręcznie, w każde urodziny, Boże Narodzenie i inne Święta. W tym roku jego darem był dar życia.

Dwa lata temu u matki Noah, Erici Johnson zdiagnozowano niewydolność nerek. Od lat chorowała na przewlekłe nadciśnienie.
Jestem pewien, że tegoroczny prezent przebije wszystkie dotychczasowe – stwierdził Noah. Jeszcze bardziej wyjątkowe jest to, że mnie o to nie prosiła. To coś, co naprawdę chciałem jej dać. Chciałem zrobić cokolwiek, żeby pomóc mamie. Ona rzeczywiście potrzebuje tego przeszczepu. Chciałem być przy niej i pomóc, tak jak ona była przy mnie przez te wszystkie lata.

To było dla mnie doświadczenie pełne pokory – powiedziała wzruszona Erica. Jako mama powinnam opiekować się dziećmi i troszczyć się o nie. A tak, to one pomagają mnie. Wszystkie zaakceptowały bezinteresowną decyzję Noah oddania nerki.

Pracowałam nad tym, żeby chronić dzieci przed krzywdą i bólem, a jedno z moich dzieci (Noah jest najmłodszym z całej trójki) musi przez to przejść dla mnie… jest wspaniałym młodym człowiekiem – mówi Erica ze łzami w oczach. Zawsze uważałam, że moje dzieci nie muszą być przyszłymi lekarzami czy prawnikami, ale po prostu, dobrymi ludźmi. Czuję, że to osiągnęłam.

 

 

Dobre Wiadomości

Dodaj komentarz