8 korzyści ze spania nago

1

Młodsza i zdrowsza skóra, lepsze samopoczucie, mocniejsza więź z partnerem – to tylko niektóre korzyści ze spania nago. Co jeszcze można zyskać, rezygnując z piżamy?

2

W relacjach z partnerem nic nie zastąpi kontaktu z nagą skórą. Wpływa on na wydzielanie się oksytocyny – hormonu miłości, który wyzwala potrzebę bliskości i silne przywiązanie. Pomaga on nie tylko zespolić związek między partnerami (oraz z dzieckiem po porodzie), ale również podnosi poziom zadowolenia, redukuje stres i ciśnienie krwi.

3

Spanie nago pozwala oswoić się ze swoim ciałem i czuć się w nim komfortowo. To z kolei wpływa na wzrost pewności siebie w towarzystwie innych ludzi, którzy postrzegają takie osoby jako bardziej atrakcyjne.

4

Bez piżamy ciało lepiej wypoczywa. Nie krępuje go żadna guma w pasie, ale, co ważniejsze, organizm efektywniej reguluje temperaturę i nie przegrzewa się. To z kolei ułatwia budzenie się rano i wstawanie z łóżka.

5

Sprawna regulacja temperatury u osób, które śpią na nago, poprawia także kondycję skóry. Bez piżamy oddycha ona lepiej, co w wielu przypadkach może pomóc na problemy z trądzikiem. Ponadto na spaniu bez nocnej odzieży korzystają także intymne części ciała, które na co dzień są skrępowane ubraniami.

6

Termoregulacja u osób śpiących na nago ma jeszcze inną zaletę – ujmuje lat. Przegrzanie i skrępowanie ubraniami organizmu w ciągu dnia utrudnia wydzielanie hormonów, które uruchamiają proces regeneracji skóry. Spanie bez piżamy z kolei daje ciału sposobność do nadrobienia strat – sprawnego odbudowania tkanek przez efektywniejszą termoregulację, co zapobiega m.in. powstawaniu zmarszczek.

7

Przychodzisz z pracy i od razu zakładasz piżamę? Rezygnujesz tym samym ze spontanicznych, wieczornych wyjść na miasto czy spotkań ze znajomymi. Po prostu kończysz dzień, w końcu jesteś już przebrany do łóżka. Jeśli sypiasz nago, to nie zakładasz piżamy na długo przed położeniem się w pościel i pozostajesz w eleganckich ciuchach przez cały wieczór. Tym samym Twój dzień trwa dłużej i nie obawiasz się niespodziewanych gości.

8

Jeśli śpisz z partnerem na nago, możesz liczyć na częstszy seks. W końcu nic Cię od niego nie dzieli, poza tym wrażenia wzmacnia efekt wizualny.

9

Wreszcie korzyść ekonomiczna: nie śpisz w piżamie – nie niszczysz jej, nie pierzesz, a tym samym nie musisz kupować nowej. 🙂

 

Źródło: stylzycia.newsweek.pl


Dodaj komentarz