fbpx

Nie rachityczne małe sadzonki ale duże drzewa! Trwają prace, dzięki którym ulica Włókiennicza w Łodzi zyska nową jakość

Trwają prace, dzięki którym ulica Włókiennicza w Łodzi zyska nową jakość. Miasto informuje o końcówce pierwszego etapu. Co ciekawe, na ulicy pojawiły się duże drzewa, które trafiają prosto do ziemi.

 

Włókiennicza (dawniej Kamienna) to jedna z najbardziej znanych łódzkich ulic. Odnajdziemy ją w jednej z piosenek Agnieszki Osieckiej „Kochankowie z ulicy Kamiennej”.

Od marca 2022 trwają prace rewitalizacyjne na drugim odcinku ulicy, czyli od pasażu Hilarego Majewskiego w kierunku ulicy Kilińskiego. Tu, podobnie jak na pierwszym odcinku, zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni, pojawi się dużo zieleni oraz nowe miejskie meble.

Kończymy prace budowlane oraz nasadzenia zieleni na odcinku od ulicy Wschodniej do pasażu Hilarego Majewskiego. Zasadziliśmy już pierwsze drzewa, czyli 13 tulipanowców. Przed nami montaż ławek, koszy oraz stojaków na rowery. Drogowcy wykonują roboty wykończeniowe i porządkowe. Całość prac na tym odcinku zostanie zakończona na początku maja – mówi Robert Wojciechowski z firmy JAGEZ.

 

W ramach programu rewitalizacji zmieniamy ulicę Włókienniczą w kolejny podwórzec miejski, czyli przyjazne miejsce do życia i odpoczynku. Wymienimy wszystkie instalacje, przebudujemy ulicę oraz zasadzimy zieleń. Jeszcze w tym roku zmieni się w wizytówkę tej części miasta – zapewnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Ulica Włókiennicza otrzyma nowe, 1,5 metrowe chodniki. Na pozostałej części drogi ruch samochodowy zostanie ograniczony. Ulica będzie jednokierunkowa z ruchem w stronę ul. Kilińskiego. Na odnowionej ulicy na rowerzystów będzie czekać 20 stojaków rowerowych, a na spacerowiczów 34 nowe  ławki. Pojawi się też 10 stylowych latarni. Zieleń uzupełni sześć grusz drobnoowocowych oraz 20 tulipanowców amerykańskich oraz hortensje, piwonie i liliowce.

 

Źródło: whitemad.pl

Foto: Konrad Ciężki, lodz.pl

One thought on “Nie rachityczne małe sadzonki ale duże drzewa! Trwają prace, dzięki którym ulica Włókiennicza w Łodzi zyska nową jakość

Dodaj komentarz