Ginekolog tłumaczy dlaczego lepiej spać bez bielizny

Spanie bez majtek ma wiele zalet, m.in. zmniejsza ryzyko infekcji intymnych, pomaga w odchudzaniu, poprawia relacje pomiędzy partnerami – wylicza zalety spania bez bielizny ginekolog-położnik Nicole Sochacki-Wójcicka, autorka bloga „Mama ginekolog”, namawiając do nocnego wietrzenia miejsc intymnych.

Masz nawracające infekcje intymne? Śpij bez majtek!

Autorka wyjaśnia to w bardzo prosty sposób. „Czy to człowiek, czy to drobnoustrój, grzyb, czy bakteria – do przetrwania i rozmnażania się potrzebuje wody.  Część bakterii i grzybów, która są ewolucyjnie nauczone do przeżycia w warunkach, kiedy nie ma stałego dostępu do wody – tworzy tak zwane przetrwalniki. Jednak bakterie i grzyby, które mamy w okolicach intymnych takich przetrwalników nie tworzą, więc gdy zabierzemy im wilgotność one giną”. I dodaje, że suszenie to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania bakterii z różnych powierzchni.

Dlaczego więc warto spać bez majtek i wietrzyć miejsca intymne?

  • Bo śpiąc bez majtek, produkujesz mniej śluzu.
  • Bo śluz, który się pojawia, szybciej schnie.
  • Bo w suchych warunkach nie namnażają się bakterie i grzyby z pochwy

A to niejedyne zalety spania bez bielizny. Ginekolożka wymienia jeszcze kilka powodów, dlaczego warto to robić. Spanie nago:

  • utrudnia przemieszczanie się drobnoustrojów z okolic odbytu do pochwy,
  • pomaga schudnąć, bo wtedy przyspiesza nasz metabolizm,
  • zmniejsza ryzyko depresji,
  • poprawia relacje pomiędzy partnerami.

Autorka zachęca, aby każda z nas spróbowała spać bez majtek: „Zrób 4-tygodniowy test wietrzenia i zobacz, czy nie widzisz poprawy samopoczucia. CO CI SZKODZI SPRÓBOWAĆ?”. Jeśli nie lubisz spać nago, to śpij w koszuli nocnej, ale bez majtek (chyba że masz miesiączkę).

 

A co w kwestii mężczyzn?

Mężczyźni zdecydowanie powinni spać w luźnych spodenkach lub bez niczego – jądra specjalnie są poza ciałem w mosznie, ponieważ do prawidłowej produkcji nasienia temperatura jąder powinna być o kilka stopni niższa niż temperatura ciała. Naukowo udowodnione jest, że przegrzewanie jąder (np. nosząc obcisłą bieliznę) pogarsza jakość nasienia.

 

Czytaj więcej na: mamaginekolog.pl

zdrowie.radiozet.pl


Dodaj komentarz