fbpx

Międzynarodowe akcje, mające na celu zatrzymanie lub opóźnienie wprowadzenia sieci 5G

Rosnąca świadomość, dotycząca negatywnego wpływu rozpowszechniającej się sieci 4G/5G na ludzkie zdrowie, inicjuje działania decydentów na całym świecie. Miasta wydają rezolucje i wzywają do przeprowadzenia badań przed wdrożeniem tej technologii w życie. Praktycznie w każdym kraju działają organizacje obywatelskie, których celem jest walka z wprowadzeniem sieci 5G, a lista urzędników poruszających ten problem na forum publicznym stale rośnie.

Na przykład w Stanach Zjednoczonych, stan New Hampshire stworzył ustawę, dotyczącą sieci 5G HB 522, w której pyta: „Dlaczego 1000 recenzowanych badań, w tym niedawno opublikowany W USA Program Toksykologiczny – 16-letnie badanie o wartości 30 milionów dolarów, wskazujące na szeroki zakres istotnych statystycznie uszkodzeń DNA, guzów mózgu i serca, bezpłodności i wielu innych dolegliwości jest ignorowane przez Federalną Komisję Komunikacji(FCC)?” albo „Dlaczego ponad 220 wiodących naukowców na świecie podpisało się pod apelem do WHO i ONZ w celu ochrony zdrowia publicznego przed promieniowaniem bezprzewodowym i nic nie zostało zrobione?”

EHT tworzy listę akcji przeciwko wprowadzeniu sieci 5G. Ta lista nie jest kompletna. Napisz do EHT na adres info@ehtrust.org, aby poinformować nas o działaniach, które powinniśmy dodać. Należy pamiętać, że działania US City są szczegółowo opisane na stronie EHT dotyczącej polityki wobec sieci 4G/5G.

 

Belgia

 

Włochy

 

 

 

Holandia

 

Rosja

 

Szwajcaria

  • Kantony Genewy i Neuchatel głosują za wstrzymaniem wprowadzenia sieci 5G (bez nowych zezwoleń), dopóki nie zostanie udowodnione, że jest to bezpieczne. Kanton Vaud również wydał podobną rezolucję, ale wdraża ją niechętnie.

 

 

 

USA

Działania podejmowane przez miasta w USA:

 

  • Petaluma w Kalifornii: żadna mała stacja nadawcza nie będzie w odległości 500 stóp od jakiegokolwiek miejsca zamieszkania.
  • Fairfax i Mill Valley, Kalifornia: małe anteny nadawcze zakazane w strefach mieszkalnych
  • Hrabstwo San Diego: nie można instalować małych stacji nadawczych w odległości 1000 stóp od szkół, ośrodków opieki nad dziećmi, szpitali lub kościołów.
  • Mason, Ohio, małe stacje nadawcze nie mogą być instalowane w dzielnicach mieszkalnych lub w odległości 100 stóp od nieruchomości mieszkalnej
  • Burlington, Massachusetts: wprowadza roczne opłaty za recertyfikację małych anten nadawczych
  • Baton Rouge: wstrzymanie instalowania małych anten nadawczo – odbiorczych. 30 maja 2019 r., Burmistrz Baton Rouge zatrzymuje instalację na wieżach AT&T „małych komórek” po otrzymaniu skarg od mieszkańców

 

Spójrz na pełną kompilację rozporządzeń wydanych przez amerykańskie miasta, aby spowolnić rozprzestrzenianie się anten 4G/5G.

 

 

Działania proponowane w USA obejmują:

  • Proponowaną ustawę nr 522 z New Hampshire: Ustawa ta zmusza komisję do zbadania środowiskowych i zdrowotnych skutków ewoluującej technologii 5G. W ustawie widnieje pytanie: „Dlaczego 1000 recenzowanych badań, w tym niedawno opublikowany W USA Program Toksykologiczny – 16-letnie badanie o wartości 30 milionów dolarów, wskazujące na szeroki zakres istotnych statystycznie uszkodzeń DNA, guzów mózgu i serca, bezpłodności i wielu innych dolegliwości jest ignorowane przez Federalną Komisję Komunikacji(FCC)?” albo „Dlaczego ponad 220 wiodących naukowców na świecie podpisało się pod apelem do WHO i ONZ w celu ochrony zdrowia publicznego przed promieniowaniem bezprzewodowym i nic nie zostało w zrobione?” “Dlaczego usankcjonowane przez FCC wytyczne, dotyczące narażenia na promieniowanie bezprzewodowe, opierają się wyłącznie na wpływie termicznym na temperaturę skóry i nie uwzględniają nietermicznych, niejonizujących, biologicznych skutków promieniowania bezprzewodowego?”

 

 

„Wierzę, że Amerykanie zasługują na to, żeby wiedzieć, jakie są skutki zdrowotne tej technologii… Lecimy tutaj na ślepo w kwestii zdrowia i bezpieczeństwa”. – Senator Richard Blumenthal

Czym jest technologia 5G? →  www.youtube.com (ang) lub www.youtube.com (ang)

Gdzie mogę znaleźć publikacje na temat 5G? → ehtrust.org (ang)

Gdzie mogę dowiedzieć się czegoś więcej o technologii 5G? →  ehtrust.org (ang) lub www.researchgate.net (ang)

 

Źródło: ehtrust.org

Tłumaczenie: Joanna MM

 

Dodaj komentarz